به دنبال دیدار جانسون با نتانیاهو در لندن، روزنامه تلگراف روز پنجشنبه نوشت: نخست وزیر انگلیس با طرح تشدید فشار و اقدام سخت اسرائیل علیه ایران مخالفت کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

روزنامه تلگراف به نقل از منابع خود در داونینگ استریت دفتر نخست وزیر انگلیس نوشت، بوریس جانسون با درخواست نتانیاهو در مورد اتخاذ سیاست فشار علیه ایران موافقت نکرده است.

تلگراف در حالی سخن از مخالفت لندن با طرح نتانیاهو منتشر می کند که بنیامین نتانیاهو امروز در دیدار با جانسون از وی خواست تا گفت‌وگوها با ایران در خصوص توافق هسته‌ای را متوقف کند.

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای گفته است: «امروز صحبت از تخلف دیگری است که ایران این بار در زمینه عدم اشاعه مرتکب شده است. »

به رغم تلاش های اسرائیل برای تغییر مواضع انگلیس در مورد ایران، سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس بعد از دیدار مقامات میان لندن و تل آویو سرائیل گفت: به نظر نمی رسد که تغییری در مواضع دولت لندن نسبت به توافق هسته ای برجام رخ داده است.

به گفته یک سخنگوی دفتر نخست وزیری، بوریس جانسون مانند ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس همچنان خواهان حمایت از مواضع کشورهای فرانسه و آلمان در حفظ توافق هسته ای است.

وی افزود: هر دو نخست وزیر در این دیدار در مورد لزوم جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای و جلوگیری از بی ثبات تر شدن رفتار ایران توافق کردند. جانسون نیز بر لزوم گفت و گو و راه حل دیپلماتیک تأکید کرد.

به گزارش تلگراف، نتانیاهو در سفر به انگلیس همچنان به سیاست های خود علیه ایران تاکید داشته و از رهبران کشورهای اروپایی می خواهد با ترک توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ تحریم های خود علیه ایران را از سر بگیرند.

روزنامه گاردین نیز با توجه به دیدار نتانیاهو با جانسون نوشت: به رغم فشارهای آمریکا و اسرائیل، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به دنبال حفظ توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای خرید نفت ایران است.

ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه روز سه شنبه گفت که گفت‌وگوها با مقامات جمهوری اسلامی برای خرید نفت ادامه دارد.

وی افزود: موضوع این است که در ازای راه‌اندازی خط اعتباری برای خرید نفت ایران، باید امنیت خلیج فارس برقرار و مذاکرات درباره امنیت منطقه و همچنین وضعیت برجام بعد از سال ۲۰۲۵ آغاز شود.

این گفته‌های وزیر خارجه فرانسه، یک روز پس از گفت و گویی 10 ساعته میان مقام‌های تهران و پاریس مطرح می‌شود.

هیأت ایرانی به ریاست عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه، روز دوشنبه با کارشناسان فرانسوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

قرار است سه‌شنبه هفته آینده لودریان به آمریکا سفر کند و درباره موضوع خط اعتباری برای ایران با مقامات کاخ سفید مذاکره کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .