​نخست وزیر استرالیا تاکید کرد که بیانیه آمریکا درباره ایران تنها صحبت‌هایی برای نشان دادن توانایی‌های آمریکا برای اقدام علیه ایران بود، نه لزوماً قصدی برای حمله به این کشور.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایلنا به نقل از هبرن استرالیا، «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا در مورد پیوستن به ائتلاف دریایی خلیج فارس علیه ایران گفت: هنوز بسیار زود است که در مورد پیوستن استرالیا به ائتلاف نظامی آمریکا علیه ایران سخن گفت.

وی ادامه داد: بیانیه آمریکا، تنها صحبت‌هایی برای نشان دادن توانایی‌های آمریکا برای اقدام علیه ایران بود، نه لزوماً قصدی برای حمله به این کشور. بنابراین فکر می‌کنم ما در این موضوع باید با احتیاط و با حساسیت زیادی تصمیم بگیریم و عمل کنیم.

 

سفر پمپئو به عربستان و امارات با محوریت ایران

در دیدار پمپئو و ولیعهد عربستان سعودی درباره حمله اخیر به تأسیسات نفت عربستان سعودی و تلاش‌های هماهنگ شده برای مقابله با اقدامات ایران گفت‌وگو خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خلیج تایمز، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان سعودی و امارات متحده عربی سفر می‌کند. 

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: پمپئو روز چهارشنبه در جده با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی گفت‌وگو خواهد کرد و برای دیدار با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی امارات می‌رود.

در این بیانیه درباره محورهای این سفر آمده است: در دیدار پمپئو و ولیعهد عربستان سعودی درباره حمله اخیر به تأسیسات نفت عربستان سعودی و در مورد تلاش‌های هماهنگ شده برای مقابله با اقدامات ایران گفت‌وگو خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .