پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید اشتراکات دینی، اجتماعی و سیاسی بین ایران و عراقرا بی‌نظیر توصیف و بر هوشیاری مسؤولان دو کشور نسبت به فتنه‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار سفیر عراق در ایران، با تاکید بر این که مشترکات دو کشور و دو ملت عمیق، دیرینه و ناگسستنی است، تصریح کرد: مذهب یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین عوامل پیوند است که دو کشور را به هم نزدیک کرده است.

وی افزود: در دنیا دو کشوری مثل ایران و عراق پیدا نمی‌شوند که از جهات مختلف اشتراکات مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با هم داشته باشند و این مساله دلیل محکمی بر توسعه و تحکیم روابط در عرصه‌های مختلف است.

این مرجع تقلید عاشورا و راهپیمایی باشکوه اربعین را از دیگر عوامل نزدیکی دو ملت عراق و ایران دانست و گفت: امامان شیعه در عراق مدفون هستند، قلوب ما در کشور شما است و لذا جدایی بین دو کشور و دو ملت ممکن نیست.

وی اضافه کرد: وجود حوزه‌های علمیه قوی در نجف اشرف و قم از دیگر عوامل پیوند دو کشور است، بسیاری از علمای ما در نجف تحصیل کرده و بسیاری از علمای عراق در قم تحصیل کرده و می‌کنند، در حال حاضر هم این ارتباط و تعامل برقرار است.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: دشمنان برای جدایی و تفرقه بین دو کشو و دو ملت تلاش می‌کنند، رجال و مسؤولان دو کشور هوشیار هستند و بحمدلله در این موضوع جای نگرانی نیست.

وی یادآورشد: جوانان بسیاری از شیعیان در سوریه و عراق در مقابل تکفیری‌ها به میدان رفتند و شر آنها را دفع کردند؛ جمهوری اسلامی ایران نیز در این خصوص نقش مهمی را ایفا کرد.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه بر لزوم هوشیاری مسؤولان و دولتمردان دو کشور نسبت به فتنه‌های دشمنان و معاندان تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه سفر رؤسای جمهور ایران و آمریکا به عراق پرداخت و گفت: در حالی که رئیس جمهور آمریکا دزدانه و شبانه به عراق سفر می‌کند، رئیس جمهور ایران اسلامی در روز روشن به کشور عراق می‌رود و در میان مردم به زیارت بارگاه نورانی ائمه(ع) می‌رود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دولت و ملت عراق و دعا برای حل مشکلات این کشور مهم اسلامی، اظهار کرد: امیدواریم آینده عراق از جمیع جهات بهتر از امروز باشد، در واقع آنچه سبب ناراحتی و نگرانی مردم عراق می‌شود اسباب نگرانی ما نیز هست و در مقابل هر آنچه شما را شاد می‌کند ما نیز از آن شاد می‌شویم.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .