مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران تصمیمات ستاد اربعین کشور در حوزه حمل‌ونقل و اقدامات خدمات‌رسانی به زائران را تشریح کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

عقیق:روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «پیمان سنندجی» با بیان اینکه بنا بر تصمیمات ستاد اربعین کشور و شهرداری تهران، جابه‌جایی زوار در خاک عراق توسط شهرداری‌های تهران، مشهد و کرج صورت می‌گیرد گفت: جابه‌جایی زوار از مرز‌های خسروی و مهران در دستور کار است که با توجه به اینکه مرز خسروی تا اطلاع ثانوی مسدود است منتظر اعلام رسمی باز شدن این مرز هستیم.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه از راه‌اندازی یک خط اتوبوس در مسیر مهران تا نجف خبر داد و تصریح کرد: یک هزار دستگاه اتوبوس و ۲۵۰ دستگاه کامیون در مرز‌های مهران و خسروی مستقر شده‌اند و جابه‌جایی در مرز مهران از هفته جاری آغاز خواهد شد.

به گفته سنندجی در سال گذشته شهرداری تهران ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به‌منظور برگزاری مراسم اربعین حسینی اختصاص داده بود که امسال تعداد ۶۰۰ دستگاه اتوبوس به این منظور اختصاص‌یافته است و باقی اتوبوس‌ها از سوی شهرداری‌های مشهد و کرج تامین می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت: خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی از طریق مرز خسروی تنها تا کیلومتر ۸۰ و در منطقه‌ای به نام حسینیه صورت می‌گیرد و پس از ان از طریق اتوبوس‌های عراقی به نجف منتقل خواهند شد.

سنندجی در پایان تاکید کرد: برای بازگشت زائران نیز پیش‌بینی شده تا اتوبوس‌ها و تریلی‌های ما در منطقه حله برای جابه‌جایی زوار به مرز خسروی و مهران اقدام کنند.