«یولن لوپتگی» سرمربی تیم ملی‌ فوتبال اسپانیا روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در محل ساختمان تلفنیکای مادرید، تیم ملی فوتبال ایران را پیشرفته خواند و آن را رقیب بسیار سختی برای تیمش قلمداد نمود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین لوپتگی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مادرید مبنی بر اینکه شناخت شما از تیم ملی فوتبال ایران در چه حدی است و حضور یک سرمربی نظیر کی‌ روش در روی نیمکت این تیم چقدر بازی اسپانیا با ایران را سخت می کند؟گفت: ما ایران و سرمربی آن را بسیار خوب می‌ شناسیم.
وی اضافه کرد:کی‌ روش سال های بسیاری است که دراین تیم مربی‌ گری می‌ کند و در حال اجرای یک برنامه فوتبالی بسیارجالبی‌ بوده که موجب رشد تیم ملی این کشور شده است. این تیم یک حس گروهی بسیار بزرگی‌ دارد و بازیکنان بر اساس یک رفتار و فنون گروهی بازی می‌ کنند که آنها را در این رابطه بسیار رقابت پذیر می‌ کند.بدون شک، هنگامی که با آنها روبرو شویم ما را وادار خواهند کرد که بازی بسیار خوبی‌ ارائه دهیم.
وی ادامه داد: افزون برآن، ایران تجربه حضور درجام جهانی‌ قبلی‌ را دارد و در آن موقع بازی های بسیار خوبی‌ را انجام داد.به نظر من، ایران پیشرفت بسیاری کرده و مطمئن هستم که رقیب بسیار سختی خواهد بود.
لوپتگی در پاسخ به این سوال که آسانترین بازی شما در این گروه با چه تیمی خواهد بود؟گفت: بدون شک هیچ تیم آسانی در گروه ما و در کل در جام جهانی‌ وجود ندارد .هر دیداری که انجام بدهیم، یک فتح است و در هر دیداری که انجام بدهیم باید در تلاش برای پیروزی ، بهترین بازی را ارائه دهیم و ما تلاش بسیاری می‌ کنیم که در دیدارها پیروز شویم.
بدون تردید اسپانیا یکی از مدعیان اصلی فتح جام در روسیه است. تیمی با پشتوانه سه عنوان قهرمانی در جام ملت های اروپا (1964، 2008 و 2012) و قهرمانی در جام جهانی 2010 که در حال حاضر نیز از بهترین های جهان محسوب می شود.
این تیم که با هدایت «یولن لوپتگی» در مراحل مقدماتی با تار و مار کردن حریفانش با اقتدار مسافر روسیه شد، ستارگان متعددی را در ترکیب خود دارد که هر مربی در جهان آرزوی در اختیار داشتن یکی از آنان را دارد.
«داوید دخه آ»، «سرخیو راموس»، «جرارد پیکه»، «یوردی آلبا»، «بوسکتس»، «داوید سیلوا»، «آندرس اینیستا»، «ایسکو» و «دیه گو کاستا» تنها بخشی از ترکیب قدرتمند و چشم نواز اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه است که برای هر حریفی، هراس آور است.
لاروخا در جام حهانی 2018 در گروه دوم با ایران، پرتغال و مراکش مصاف خواهد داد.
جام جهانی 2018 روسیه از 24خردادماه سال جاری به مدت یک ماه آغاز می شود.
دیدار تیم ملی فوتبال اسپانیا و ایران روز 30 خرداد در ورزشگاه کازان آره نا شهر کازان برگزار می شود.