سرمربی آرژانتینی هنوز موفق به دریافت مطالبات خود نشده و این مساله طی روزهای اخیر گلایه او را بهمراه داشته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، ایرج عرب، مدیرعامل پرسپولیس در زمانی که برانکو پیش از رسمی شدن جدایی‌اش به دنبال مطالبات خود بود کلید واژه جالبی را در این زمینه مطرح کرد که البته همچنان در فضای مجازی برای او مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ "پول برانکو آماده است، دوشنبه بیاید و ببرد"!

در ادامه با جدایی برانکو، باشگاه از پرداخت مطالبات او خودداری کرد و جلسات چند باره با وکیل او نیز نتیجه‌ای نداشته است. اما موضوعی که این روزها به شدت از سوی هواداران مورد نقد قرار گرفته، به مساله مشکلات مالی باشگاه و عدم پرداخت مطالبات مربوط است. این در حالیست که انتظار می‌رفت با پس انداز حقوق مربوط به برانکو و پرداخت پیش پرداخت برای کالدرون و نقل و انتقالات، آنها کمترین مشکل را در این باز داشته باشند.

گابریل کالدرون که در این فصل به عنوان سرمربی سرخ‌ها کار خود را آغاز کرده، در همین ابتدا با مساله بدعهدی درباره پرداخت مطالبات مواجه شده است. او که بیش از یک ماه از شروع کارش در این تیم گذشته، هنوز موفق به دریافت پیش پرداخت خود نشده و این مساله گلایه او را نیز به همراه داشته. هرچند تا این لحظه این بحث را به رسانه‌ها نکشانده است.

اما پول مربوط به پرداخت مطالبات برانکو کجا صرف شده که باشگاه اکنون با کمبود بودجه مواجه شده است؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی روشن است اما عرب مدعی شده بود که نزدیک به هفتصد هزار یورو از مطالبات برانکو را فراهم کرده است. باشگاه در موقعیتی که به شدت از سوی هواداران و اصحاب رسانه با توجه به جدایی برانکو تحت فشار قرار داشت، اقدام به مذاکره با بازیکنان سابق خود برای تمدید قرار و همچنین پرداخت مطالبات آنها کرد تا این جبهه را برای خود حفظ کند.

مساله مذاکره با محمد انصاری و همچنین دریافت رضایتنامه محمد نادری در کنار راضی کردن بیرانوند و علیپور برای ادامه کار در این باشگاه و البته جذب بازیکنانی چون فرشاد احمدزاده، وحید امیری، محمدحسین کنعانی زادگان، امیر روستایی و ... باعث شد تا بخشی از اندوخته باشگاه صرف این موضوع شود. باشگاه البته برای جدایی و فسخ قرارداد سروش رفیعی، شایان مصلح و مهدی شریفی اقدام به صدور چک کوتاه مدت کرد. همه این مسائل در کنار هم البته همچنان سوال بزرگی در خصوص صرف هفتصد هزار یورویی می‌کند که مدعی هستند درباره جذب و تمدید قرارداد صورت گرفته است و این مبالغ با یکدیگر تناسب ندارند.


با این حال باشگاه که در عقد قرارداد با اسپانسر جدید با توجه به بندهای درخواستی‌اش نیز با مشکل مواجه شده، طی روزهای آینده باید هر چه زودتر نسبت پرداخت مطالبات گابریل کالدرون و کادرفنی‌اش اقدام کرده تا سرمربی آرژانتینی‌اش را بیش از این بدبین نکند و باعث نشود موضوعی که برانکو ایوانکوویچ در قالب یک نصیحت به این مربی در خصوص دریافت مطالبات و شکایت از فیفا برای آن داشت، به واقعیت نزدیک نشود.


موضوع بعدی در خصوص این مطالبات مربوط به تفاوت در اعلام باشگاه است؛ برانکو ایوانکوویچ مدعی شده بود که مبلغ مطالبات او در کنار برخی پاداش‌ها و... بیش از یک میلیون یورو بوده و این در حالیست که باشگاه ادعا کرده که هفتصد هزار یورو تامین و در اختیار داشته تا در "روز دوشنبه" معروف در اختیار او قرار دهد.


در این میان طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر احتمال ایرج عرب نیز شدت گرفته است؛ مدیرعامل کنونی باشگاه که درگیر اختلافات داخلی - مدیریتی شده و همچنین وجهه او در نزد هواداران بابت اقدامات صورت گرفته خدشه دار شده، بعد از نزدیک به هفت ماه از فعالیت خود به عنوان سرپرست و مدیرعامل، با توجه به ناکامی در تامین بودجه و اقدامات اسپانسری، شایعه استعفا را نزدیک‌تر از همیشه به خود می‌بیند. خصوصا اینکه طی روزهای اخیر یکی از اعضای هیات مدیره نیز با اعلام اینکه خط مشی متفاوتی با این مجموعه مدیریتی دارد، با ذکر این نقل قول که تا زمان حضور عرب در راس مدیریت در باشگاه حاضر نخواهد شد، با غیبت خود مساله‌ساز شده است.


ایرج عرب، مدیرعامل کنونی پرسپولیس از نظر جذب مهاجم نیز با انتقاد دیگری از سوی هواداران و اصحاب رسانه همراه شده است. در حالی که باشگاه رقیب با جذب و مذاکره با خارجی‌های نامدار و باکیفیت در حال بستن تیمی قدرتمند است، در این سمت اما بزرگترین چالش و نیاز باشگاه تاکنون بی پاسخ مانده است و شاید جای خوشبختی برای او بوده که لیگ تا به امروز با تاخیر چندباره مواجه شده و شروع نشده است. موضوع دیگری که با اعتراض کالدرون در خصوص خواسته‌های چند هفته اخیرش برای جذب و مذاکره با گزینه‌های دلخواهش همراه بوده و در نهایت اما با ناکامی مدیرعامل در این زمینه مواجه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟