تسنیم/ رئیس‌جمهور از تعیین مهلت ۳ ماهه برای اصلاحات ساختاری در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و تعیین‌تکلیف اموال موجود در انبارهای این سازمان خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سیدابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از انبار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در بوشهر اظهار داشت: باید همت شود تا هرچه زودتر تکلیف اموال موجود در انبارهای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در سراسر کشور مشخص شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه عمیقاً به بازنگری ساختاری سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اعتقاد دارم، افزود: مشکل سازمان اموال تملیکی، ساختاری است. مسئله رفتاری فقط نبوده؛ مسائل رفتاری ممکن است حل شود، اما ممکن است بعد از مدتی کوتاه این مشکل دوباره دیده شود.

رئیسی تاکید کرد: بنابراین ظرف مدت 3 ماه باید در ساختار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی بازنگری صورت گرفته و وضعیت اموال‌ موجود در انبارها نیز تعیین‌تکلیف شود. 

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر مقابله با قاچاق سازمان‌یافته و جریان مافیاییِ پشت پرده، گفت: مشکل کشور قاچاق سازمان‌یافته است. باید بسیج شویم؛ نیروهای اطلاعاتی باید برای شناسایی عناصر قاچاق سازمان‌یافته و دست‌های پشت‌پرده و جریان مافیایی قاچاق همت کنند.

رئیسی افزود: اینکه طرف یک کالایی از آن‌سوی مرز آورده یا در یک لنج چند قلم کالا بوده و یا موضوع کوله‌بری، بحث ما نیست بلکه جریان مافیای قاچاق باید مورد بررسی قرار گیرد.