یک جنگنده روس، بمب ‌افکن آمریکایی را که در حال نزدیک شدن به حریم مرزی روسیه در دریای ژاپن بود، رهگیری کرده و آن را فراری داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یک فروند جنگنده «میگ-۳۱» روسی، هواپیمای بمب‌افکن راهبردی «B-1B» آمریکا را بر فراز آسمان دریای ژاپن رهگیری و دنبال کرد.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه روز یکشنبه اعلام کرد، سامانه کنترل حریم هوایی روسیه هدفی هوایی را در آب‌های بی‌طرف ردیابی کرد که در حال نزدیک شدن به مرزهای این کشور بود.

این مرکز افزود، جنگنده میگ-۳۱ میکویان، متعلق به حوزه پدافند هوایی شرق روسیه، در واکنشی سریع، جهت شناسایی و رهگیری این هدف به پرواز درآمد و به این بمب‌افکن آمریکایی اجازه نداد حریم مرزی روسیه را نقض کند.

این مرکز همچنین تأکید کرد، عملیات انجام شده توسط این جنگنده میگ روسی، در مطابقت کامل با قوانین بین‌المللی کاربری حریم هوایی انجام گرفت.

روز جمعه نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یک ناو جنگی این کشور، ناوشکن آمریکایی را از مجاورت مرزهای خود در دریای ژاپن بیرون رانده است.

وزارت دفاع روسیه گفت، یک ناوشکن روسی با حرکت در فاصله نزدیک از ناوشکن آمریکایی آن را از محدوده نزدیک به آب‌های سرزمینی روسیه دور کرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در پی این حادثه کاردار نظامی آمریکا را احضار کرده است.

این رویارویی در حالی رخ داده که رزمایش مشترک روسیه و چین در دریای ژاپن با حضور کشتی‌های جنگی دو کشور روز پنجشنبه کلید خورده است.