العالم/ رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که سازمان جاسوسی موساد سلسله حملات طراحی‌شده از سوی نیروی قدس سپاه پاسداران را علیه صهیونیست‌ها در برخی کشورهای آفریقایی شناسایی و خنثی کرده‌است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

روزنامه عبری‌زبان "تایمز آو اسرائیل" مدعی شده که نیروی قدس سپاه پاسداران تلاش داشت اسرائیلی‌ها را در سه کشور سنگال، غنا و تانزانیا هدف قرار دهد ولی این تلاش‌ها بی‌نتیجه مانده است.

از سوی دیگر، کانال "12" تلویزیون عبری‌زبان گزارش داد که 5 تن از افراد تحت حمایت نیروی قدس سپاه به اتهام تلاش برای انجام حملات علیه اسرائیلی‌ها در تانزانیا، کنیا و سنگال بازداشت شدند.

این رسانه‌ها مدعی شده‌اند که طبق طراحی نیروی قدس، قرار بود اتباع اسرائیلی‌ که برای دیدن سافاری به تانزانیا می‌روند در کنار بازرگانان اسرائیلی در غنا و سنگال هدف قرار گیرند.

تاریخ بازداشت این 5 تن از افرادِ تحت حمایت نیروی قدس و همچنین هویت‌شان مشخص نشده است؛ ادعایی که طرف ایرانی تا کنون به آن پاسخ رسمی نداده است.

رژیم صهیونیستی بنابر اعلام سران آن، از هر راهی از جمله ترور، فریب، ارعاب، دسیسه، ایران هراسی و خراب کاری، همواره به زعم خود درصدد مقابله با ایران است، اما در عمل با این گونه دست و پا زدن ها هر بیشتر خود را در باتلاقی فرو می برد که در آن گرفتار شده و گریزی از آن نیست.