تجارت نیوز | قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، بدون در تغییر در نرخ ۲۷ هزار و ۴۱۷ تومان ثبات ماند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، بدون در تغییر در نرخ ۲۷ هزار و ۴۱۷ تومان ثبات ماند.

سیگنال توافق هسته‌ای به بازار ارز

در مقاب رو پنجشنبه که قیمت دلار با ثبات همراه بود، قیمت دلار در روز چهارشنبه دو روند متفاوت داشت. در معاملات ابتدای روز روند افزایشی را ثبت کرد و در ادامه معاملات با منتشر شدن برخی از اخبار روند نرخ ارز افزایشی شد.

یکی از اخبار یکه روز چهارشنبه در بازار ارز اثرگذار بود، خبر مزیر امور خارجه درباره توافق ایران و آژانس بود. وزیر امور خارجه از توافق میان ایران و آژانس خبر داد و گفت: طرف‌های مقابل پذیرفته‌اند متن‌های پیشنهادی جدید ایران هم روی میز باشد.

او در روز سه‌‌شنبه اعلام کرد که به توافق خوبی با آژانس دست پیدا کردیم که می‌تواند برخی نگرانی‌های ادعایی درخصوص برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را بر طرف کند و تداوم بیش از پیش همکاری‌های متقابل با آژانس را به دنبال داشته باشد.

او گفته در سفر اخیر مدیر کل آژانس به ایران ما تاکید کردیم که آژانس دچار یک انحراف اساسی شده و این انحراف این است که آژانس به جای تمرکز بر مسائل فنی روی مسائل سیاسی متمرکز شده است.

عبدالهیان تاکید کرد: ما پیش از این مشکلاتی داشتیم و آژانس سعی کرد از ابزار فنی برای مقاصد سیاسی بهره بگیرد اما تلاش‌های دیپلماتیک و با حضور هیات ایرانی در وین، سبب شد که به توافقی دست پیدا کنیم و برخی از ادعاها و نگرانی‌های آژانس برطرف شد و در ادامه کار می‌توانیم همکاری‌ها را بیش از گذشته و درچارچوب مقررات ادامه دهیم.