علی رضایی نماینده کنگاور در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه، در تذکر شفاهی ضمن انتقاد از افزایش قیمت خودرو، گفت: مافیای خودرو خون مردم را در شیشه کرده‌اند که لازم است با آنها برخورد شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گفت: اکثریت مردم موافق آزادسازی واردات خودرو هستند و باید به نظر مردم احترام گذاشت.

علی رضایی نماینده کنگاور در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه، در تذکر شفاهی ضمن انتقاد از افزایش قیمت خودرو، گفت: مافیای خودرو خون مردم را در شیشه کرده‌اند که لازم است با آنها برخورد شود.

وی با بیان اینکه اکثر قاطبه ملت ایران با واردات خودرو موافق هستند و ما باید به حق مردم احترام بگذاریم، افزود:چه تناسبی بین کیفیت پایین خودرو و قیمت سرسام آور آن وجود دارد؟ به استناد آمار اکثر تصادفات مربوط به خودروهای بی‌کیفیت داخلی است.

نماینده کنگاور در مجلس با بیان اینکه قرار بود قیمت خودرو اصلاح شده و کیفیت خودرو بالا برود، گفت: اما نه کیفیت اصلاح شد و نه قیمت؛ بنابراین اجازه دهید واردات خودرو انجام شود.

نماینده رودبار:در اجرای لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان تسریع شود

در ادامه مهرداد گودرزوندچگینی نماینده رودبار نیز در تذکری شفاهی با بیان اینکه از دولت می‌خواهم کارکنان طرح، حجمی و شرکتی را سازماندهی کند، گفت: دولت شرکت‌های واسطه‌گر را حذف کند تا مردم از مزایای معنوی و مادی آن بهره‌مندی شوند.

وی در بخش دیگری از تذکر خود خطاب به آقای احمد وحیدی وزیر کشور افزود: 6 ماه از رانش کوه در روستای خرشک رودبار می‌گذرد و همچنان مردم آن بلاتکلیف هستند.

نماینده رودبار در مجلس همچنین در تذکری خطاب به آقای اوجی وزیر نفت بیان کرد: 22 کیلومتر خطوط لوله انتقال گاز که حریم 250 کیلومتری منطقه را گرفته مشکلاتی برای مردم، عمران و آبادانی ایجاد کرده است. همچنین 12 روستای منطقه فاقد گاز هستند که باید این مشکل حل شود.

گودرزوندچگینی  در پایان خطاب به میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار تسریع در اجرای لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان شد.

وزارت کشاورزی فکری به حال تقسیط و بازپرداخت وام های کشاورزی کند

فرهاد طهماسبی نماینده نی‌ریز نیز در تذکر شفاهی خود خطاب به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی، گفت: در شهرستان‌ها مدیران شعب بانک کشاورزی پا بر گلوی کشاورزان گذاشته‌اند و این اقشار زحمتکش را روزانه به محاکم ارجاع می‌دهند تا اقدام به بازپرداخت وام‌هایی کنند که متاسفانه به دلیل خشکسالی رخ داده دیگر توان پرداخت آن را ندارند.

نماینده نی‌ریز در مجلس بیان کرد:باید فکری به حال اقساط وام‌های کشاورزی و بازپرداخت آن‌ها صورت بگیرد تا بیش از این بر سختی زندگی و معیشت این قشر افزوده نشود.