رییس جمهور با تاکید بر ضرورت جبران عقب ماندگی ها، گفت: هیچ کس حق ندارد در جامعه القای یاس کند و باید با امید حرکت کنیم.

حجم ویدیو: 5.00M | مدت زمان ویدیو: 00:02:41
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آیت الله سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در سیزدهمین سفر استانی خود در استان قم و در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه، افزود: اگر درباره  اقتصاد مقاومتی به منویات مقام معظم رهبری از سالهای قبل عمل می شد امروز مشکلات کنونی اقتصادی وجود نداشت، عمل نکردن به این مبانی برای ما مشکل آفرین بوده است.

 رییس جمهور ابراز داشت: ما برای استفاده از تجربه و حرف های نو دیگران هیچ محدودیتی نداریم اما برای نسخه نویسی بیگانگان برای کشور با احتیاط برخورد می کنیم و معنای احتیاط این است که کارشناسان بومی باید نسخه های خارجی بصورت دقیق بررسی کنند و راهکارهای برون رفت از مشکلات را مشخص کنند.

 رییسی یادآور شد: اگر با بصیرت و اتکاء به خداوند متعال و اعتماد به نفس و تکیه به توان داخلی حرکت کنیم با وجود تمام موانع و تحریم ها، متوقف نخواهیم شد.

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت جبران عقب ماندگی ها، گفت: هیچ کس حق ندارد در جامعه القای یاس کند و باید با امید حرکت کنیم.

وی ابراز داشت: بعنوان کسی که در بخش های مختلف کشور کار کرده ام می توانم ادعا کنم که هر چه که پیش می رویم امیدها برای بازشدن گره ها بیشتر می شود و می توانیم با تعامل و همکاری تمام مشکلات را برطرف کنیم.

رییس جمهور با بیان اینکه مراکز پژوهشی می توانند اتاق های فکر دولت باشند، تصریح کرد: تحول در کشور باید علم پایه باشد، تحولی که علم پایه باشد از دام سلیقگی و شخصی رها می شود و می تواند مسائل کشور را حل نماید.

رییسی گفت: برنامه توسعه هفتم کشور با استفاده از برنامه های توسعه قبلی در حال تدوین است و در این زمینه حوزه علمیه می تواند نقش مهمی داشته باشد.

وی مشکلات و آسیب های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: در مبحث آسیب های اجتماعی و سایر آسیب ها مانند مشکلات نظام بانکی و اقتصادی باید به دنبال علل و عوامل آن برویم.

آیت الله رییسی با بیان اینکه حوزه علمیه در هر دو بخش نرم افزار  و سخت افزاری می تواند نقس مهمی در اهداف نظام داشته باشد، بیان داشت: جامعه المصطفی العالمیه به عنوان یکی از نهادهای حوزوی از مجموعه هایی بسیار اثرگذاری است که خوش درخشیده و در تربیت  نیروی انسانی عالم و مهذب اثرگذار بوده است.

وی توسعه متوازن و عدالت را سرلوحه دولت سیزدهم دانست و بیان کرد: مردم باید مزه شیرین عدالت را بچشند و عدالت اجرایی در تمام ابعاد زندگی مردم جلوه داشته باشد.

 رییسی با انتقاد از توسعه نامتوازن و ناعادلانه امکانات در کشور، خاطرنشان کرد: تقسیم عادلانه امکانات،بودجه و اعتبارات در راستای اجرای عدالت اجرایی و توسعه ملی و عدالت اجتماعی عملیاتی شود.

وی در پایان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص حوزه های علمیه و تاکید بر ضرورت حرکت جهادی برای قرارگیری در ریل پیشرفت و فرصت سازی از ظرفیت های موجود به ویژه تحریم های خارجی، گفت: ارتباط دولت با حوزه علمیه بسیار ضروری است و دولت این ارتباط را برای پشتوانه فکری، اندیشه ای و کارهای پژوهشی خود لازم می داند.