کمیسیون فرهنگی مجلس با صدور بیانیه ای، فاجعه اهانت به قرآن کریم توسط یکی از چهره‌های سیاسی افراطی در کشور سوئد را محکوم کرد

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

کمیسیون فرهنگی مجلس با صدور بیانیه ای، فاجعه اهانت به قرآن کریم توسط یکی از چهره‌های سیاسی افراطی در کشور سوئد را محکوم کرد.

متن  بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یَرِیدُونَ لِیُطفئُو نُورَالله بِأفوَاهِهِم وَاللهُ مَتِمُّ نُوِرِه وَ لَو کَرِهَ الکَافِرونَ» - سوره مبارکه صف – آیه 8

در دنیای به ظاهر متمدن امروز، هر ازگاهی نشانه‎ای از باطن متعفن و ناپاک انسان‎های شیطان‌صفت رخ می‎نماید. این نخستین باری نیست که صحنه به آتش کشیدن مصحف شریف در قلب اروپا و بازنشر اهانت‎های سابق به ساحت قدسی نبی رحمت حضرت محمدمصطفی (ص) به بهانه آزادی بیان مشاهده می‎شود. جسارت جنون‎آمیز و اهانت عامدانه و مشمئزکننده اخیر به قرآن کریم در سوئد که نمی‎توان آن را جز یک حرکت جاهلانه از سوی چند عنصر افراطی و بی‎ارزش به حساب آورد؛ نقطه پایان ابراز خصومت دشمنان اسلام با شارع مقدس و معجزه جاویدان بشریت نیز نخواهد بود.

اینگونه اقدامات مذبوحانه و بی‎ثمر، ادامه سیاست انحرافی اسلام‎هراسی و اسلام‎ستیزی است که با هدف تحریک کردن احساسات مذهبی نزدیک به دو میلیارد مسلمان جهان و درمنافات با اصل احترام متقابل به اعتقادات انسان‎ها صورت می‎گیرد و نتیجه‎ای جز جلب توجه بیشتر همه قلوب مستعد پذیرش حق در دنیای پر تزویر امروز نسبت به حقانیت قرآن کریم و تعمیق مراتب معرفت و ایمان آزادگان و خداباوران عالم را به دنبال نخواهد داشت.

اسلام، دین آزادی و معنویت انسان است و قرآن، کتاب رحمت، حکمت و عدالت است. اکنون وظیفه همه آزادی‎خواهان جهان و پیروان ادیان ابراهیمی است که در کنار مسلمانان جهان با سیاست پلید دین¬ستیزی و اسلام‎ستیزی از طریق این شیوه‎های نفرت‎بار مقابله کنند.

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با محکومیت این اقدام تحریک‎آمیز اعلام می‎دارد دولت‎ها و نهادهای حامی این تندروی نابخردانه مسوول کامل سیاست‌‎ها و اقدامات کینه‎توزانه علیه اسلام و مسلمانان هستند. ضمن استقبال از گفتگوی نقّادانه و منصفانه، بیزاری خود را از هرگونه اهانت و توهین به مقدّسات و اعتقادات اخیر میلیون‎ها مسلمان ابراز می داریم.

امید است با پیگیری وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اعتراض رسمی به دولت سوئد شاهد توقف این اقدامات و جسارت‎ها به مقدسات آسمانی مسلمانان سراسر جهان باشیم.