دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در سالروز روز نکبت، با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن اشغال سرزمین مقدس فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی که با حمایت انگلیسی ها صورت گرفت، خواستار لغو عضویت این رژیم از اتحادیه بین المجالس جهانی شد

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در سالروز روز نکبت، با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن اشغال سرزمین مقدس فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی که با حمایت انگلیسی ها صورت گرفت، خواستار لغو عضویت این رژیم از اتحادیه بین المجالس جهانی شد.

به گزارش ایسنا، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در بیانیه‌ خود آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی سالروز روز نکبت، یادآور  روز اشغال سرزمین مقدس فلسطین و قدس شریف توسط دژخیمان تروریست صهیونیستی و تحت حمایت استعمارگر ستمگر و مستکبر انگلیس را به شدت محکوم می نماید.

امروز تداوم مقاومت و عملیات مبارزین جوان فلسطینی در قلب سرزمین های اشغالی بیانگر پویایی و بالندگی ملت فلسطین و عدم تسلیم آنها در مقابل حجم جنایت صهیونیست های نازی و خیانت برخی سران عربی است. اینکه ۷۴ سال جنایت، کشتار، اسارت، آوارگی و شهرک سازی تحت حمایت همه جانبه آمریکا ‌و کشورهایی اروپایی نتوانسته خللی در عزم ملت فلسطین برای رهایی از یوغ اشغالگران صهیونیستی ایجاد نماید، رسالت و وظیفه بزرگی برای ملت های اسلامی و عربی و آزادیخواهان جهان در دفاع از حقوق مشروع ملت فلسطین ایجاد می کند.

این روحیه زنده و جهادی ایجاب می کند تا بازدارندگی و بالندگی ایجاد شده در غزه، در کرانه غربی و سراسر سرزمین های اشغالی نیز توسعه پیدا کند و هفت میلیون آواره و پناهنده فلسطینی نیز به این موج اعتراضی و انتفاضه ملحق شوند.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ضمن به کارگیری دیپلماسی پارلمانی، همه مجالس اسلامی و عربی و جهان را دعوت می کند از ظرفیت مجالس برای محکومیت جنایات صهیونیست ها استفاده کنند و اتحادیه بین المجالس جهانی در اولین جلسه، عضویت این رژیم نژادپرست را  لغو نماید.

از جامعه جهانی به ویژه مجمع عمومی سازمان ملل نیز درخواست می شود قطعنامه 3379 مجمع عمومی علیه نژادپرستی رژیم صهیونیستی مجدد در دستور کار مجمع عمومی سازمان ملل جهت تصویب قرار گیرد.