بچه کاراکتر برنامه ایرج طهماسب، به تازگی در قسمتی از برنامه یک آهنگ سنتی خواند که تعجب همه را برانگیخت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بچه مهمونی، یکی از نقش های برنامه ایرج طهماسب است. بچه مهمونی یک کودک کار است. بچه مهمونی از فرودین 401 شناخته شد. بچه مهمونی بعد از دیده شدن از محبوبیت خاصی برخوردار شد. نقش بچه مهمونی را بیشتر منتقدان سینما تحلیل کردندو از ایرج طهماسب برای خلق این نقش تشکر کردند. هوتن شکیبا صداپیشه بچه مهمونی است. اسم بچه مهمونی (بادوم) است. در قسمتی از برنامه هوتن شکیبا صداپیشه بادوم آهنگی را اجرا میکند که یکی از موسیقی های سنتی ایرانی است.  

اجرای اصلی موسیقی بچه مهمونی:

اجرای اصلی این آهنگ با صدای استاد علی اصغر شاهزیدی و آهنگساز این کار علی تجویدی است. 

متن آهنگ:

می و میخانه مست و می کشان مست

زمین مست و زمان مست آسمان مست

نسیم از حلقه زلف تو بگذشت

چمن شد مست و باغ و باغبان مست

تا زدم یک جرعه می از چشم مستت

تا گرفتم جام مدهوشی ز دستت شد زمین مست آسمان مست

بلبلان نغمه خوان مست باغ مست و باغبان مست

بچه مهمونی

بچه مهمونی که نقش یک کودک کار دارد، تمام رفتارها و تاثیرپذیری های یک کودک کار و مشکلاتش را به نمایش میذارد. این کاراکتر برون ریزی شدید احساسی دارد و به دنبال دریافت عشق است. همچنان زرنگی و ترحم خریدن دارد که نمیتوان باور کرد درخواست ترحمش برای چی است آیا برای این است که از او گل بخری و یا واقعا علاقه دارد که با تو دوست شود اما به مهربانی اش میتوان ایمان داشت. 

بچه مهمونی

مهمونی جدیدترین برنامه ایرج طهماسب می‌باشد که این روزها نقل محافل و صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی شده است. اگر در چند روز اخیر یک بار وارد اینستاگرام شده باشید حتما با یک بخش یا قسمتی از برنامه مهمونی روبرو شده‌اید. برنامه مهمونی آخرین ساخته ایرج طهماسب را می‌توان یکی از موفق‌ترین و پربازدیدترین برنامه های نوروزی ۱۴۰۱ پلتفرم های نمایش خانگی اعلام کرد.

عروسک های مهمونی

در این برنامه محبوب و دوست داشتنی، همانند کلاه قرمزی شاهد حضور شخصیت های عروسکی مختلفی بودیم. یکی از محبوبترین آنها نزد مردم، شخصیت بچه است که به نوعی همسو با کاراکتر کلاه قرمزی طراحی شده است. به نوعی می‌توان گفت که بچه نسخه ۱۴۰۱ کلاه قرمزی است. از دیگر شخصیت‌های این برنامه می‌توان به دی جی، شاباش، قیمه، کته، پشه و مگس اشاره نمود.

بچه جایگزین کلاه قرمزی می‌شود؟

یکی از سوالات بزرگی که در ذهن همه افراد به وجود آمده این است که آیا شخصیت بچه می‌تواند جایگاه کلاه قرمزی را به دست آورد. شخصیت محبوب و دوست داشتنی کلاه قرمزی بیشتر از ۲۰ سال است که به وجود آمده و جایگاه ثابتی را در قلب افراد به دست آورده است.

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که میزان محبوبیت بالای کاراکتر بچه در این روزها ممکن است موقتی بوده و با تمام شدن برنامه مهمونی، بچه نیز به زودی فراموش شود و رقابت را به کلاه قرمزی ببازد. یکی از دلایل موفقیت کلاه قرمزی را می‌توان استمرار پخش در سالیان سال عنوان کرد که این مورد ممکن است برای برنامه مهمونی اتفاق نیافتد.

البته از طرفی در صورت تداوم در تولید و پخش مهمونی، به مرور زمان بچه و دیگر عروسک‌های مهمونی می‌توانند جایگاه خود را در بین افراد مختلف جامعه به دست بیاورند و به نوعی خلا عدم وجود کلاه قرمزی را پر کنند.

بچه مهمونی

بیوگرافی صداپیشه بچه مهمونی

هوتن شکیبا، ۲۴ خرداد ۱۳۶۳ در تهران متولد شد و در سنندج بزرگ شد.[۱] او کارشناس کارگردانی تئاتر از دانشگاه سوره و کارشناس ارشد بازیگری از دانشگاه هنر است. از کارهای او می‌توان به بازی در فیلم‌های سینمایی طبقه حساس، هلن، شبی که ماه کامل شد و مجموعهٔ تلویزیونی لیسانسه‌ها اشاره کرد. وی همچنین صداپیشگی دو عروسک دیبی و خونه بغلی را برای مجموعه‌های کلاه قرمزی و عروسک «بچه» و «شاباش» را برای مجموعه مهمونی در کارنامه دارد.

هوتن شکیبا در دوران دانشگاه خود در نمایش و فیلم‌های کوتاه زیادی بازی کرده‌است و همیشه خواسته با ایفای نقش‌های مختلف تجربه کسب کند. او در جشنوارهٔ یازدهم تئاتر دانشگاهی در سال ۱۳۸۷ با ایفای نقش در تئاتری به نام «ویلون‌هایتان را کوک کنید» نخستین کار جدی و حرفه‌ای خود در تئاتر را بازی کرد و توانست جایزهٔ بازیگر اول را کسب کند به گفتهٔ خودش پس از آن امیدوارتر از قبل شروع به تمرین کرده و در نمایش‌های مختلف دانشگاهی شرکت کرده‌است.

او گفته‌است: «من حتی دورهٔ دانشگاهم را طولانی کردم تا از حرفه‌ام دور نشوم تا حدی که پدرم از من خواست اگر کاری در تئاتر نیست کار دیگری انجام دهم، اما من ناامید نشدم و در نهایت با ایفای نقشی کوتاه در تئاتر ماراساد تقدیر شدم». وی ابتدا در تله فیلمی به کارگردانی بهروز شعیبی مقابل دوربین قرار گرفت و سپس برای بار نخست، در سال ۱۳۹۲، در یک فیلم بلند به نام «شب بیرون» به کارگردانی کاوه سجاد حسینی نقش‌آفرینی کرد و پس از آن دعوت به بازی در فیلم «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی و «حق سکوت» به کارگردانی هادی نائیجی شد.

از کارهای اخیر او در تئاتر می‌توان مرگ هوتن، الیور توئیست، ۱۰۰٪ و بینوایان را نام برد.

در سال ۱۳۹۷ در نمایش بینوایان وی در نقش موسیو تناردیه همراه با سحر دولتشاهی در نقش مادام تناردیه ایفای نقش کردند.

هوتن شکیبا به همراه الناز شاکردوست در جشنواره فیلم فجر هر دو با هم برای بازی در فیلم شبی که ماه کامل شد جایزه گرفتند، در حالی که قبل از آن‌ها محمدرضا فروتن و هدیه تهرانی هر دو برای بازی در فیلم قرمز این جوایز را دریافت کرده بودند.