رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ تاکید کرد که لغو دوباره شش بازی امروز می تواند منجر به چالش ها و تصمیمات جدیدی شود که به نفع فوتبال نیست.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، شش بازی از هفته بیست و نهم لیگ برتر به دلیل آلودگی هوا لغو و به روز چهارشنبه (امروز) موکول شد. سهیل مهدی امشب در یک گفت و گوی تلویزیونی در خصوص شرایط موجود گفت: تیم های ما فشار خیلی زیادی را تحمل کردند و خیلی سخت بود که این دو ماه عقب افتادگی ناشی از دو سال کرونا را جبران کنیم. متاسفانه در هفته های آخر که می رفتیم کار را به سرانجام برسانیم و تیم ملی را آماده کنیم برای جام جهانی، ناگهان پدیده نوظهور گرد و خاک شروع شد. به واسطه حساس بودن کار، خیلی از مسابقات باید همزمان برگزار شود. 

او در مورد شرایط فعلی تهران که میزبان دو بازی از شش بازی لغو شده خواهد بود گفت: اصلا شرایط خوبی نداریم و خیلی از افراد مسنی که می شناسم، شرایط اورژانسی پیدا کرده اند. شهرهای استان خوزستان و کرمانشاه هم شرایط خوبی ندارند. در لیگ دسته دوم امروز هشت بازی ما لغو شد. همچین شش بازی لیگ برتر هم لغو شد.

رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ با تاکید به اینکه اگر بازی ها روز چهارشنبه برگزار نشود، برنامه ریزی ها به مشکل خواهد خورد افزود: امیدواریم شرایط آب و هوایی کشور بهتر شود. یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور شده و امیدوارم که فراگیر باشد و شهرهایی که درگیر مسابقات فردا هستند را شامل شود. فردا نزدیک های عصر از شهرهای میزبان استعلام خواهیم گرفت. اگر بتوانیم تمام بازی ها را فردا به طور همزمان برگزار کنیم می توانیم لیگ را در زمان تعیین شده به سرانجام برسانیم. در غیر این صورت دچار چالش ها و تصمیم گیری های جدیدی خواهیم شد که مسلما به نفع فوتبال نیست و اگر چنین اتفاقی بیافتد خوشحال نخواهیم بود.

سهیل مهدی در بخشی از صحبت های شب گذشته خود با برنامه دیدار برتر از احتمال وقوع یک اتفاق بسیار عجیب هم صحبت کرد. بر این اساس، فوتبال ایران برای دور جدید لیگ قهرمانان دو گروه تیم که واجد شرایط حضور در ACL هستند خواهد داشت. او در این مورد توضیح داد: طبق برنامه، لیگ قهرمانان به بعد از لیگ بعدی موکول می شود. یعنی حدودا خرداد ماه شروع می شود که تا آن زمان تقریبا لیگ ما تمام خواهد شد. در چنین شرایطی ما دو گروه قهرمان و نایب قهرمان با یک لیگ قهرمانان خواهیم داشت. باید قبل از شروع مسابقات با همکاری کارشناسان برگزاری مسابقات و هیئت رئیسه فدراسیون این موضوع به تایید نهایی برسانیم.