دراگان اسکوچیچ اجازه حضور 5 بازیکن استقلال در اردوی تیم ملی فوتبال را نداده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، قبل از آنکه استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان در هفته پایانی لیگ به میدان برود، مسئولان آبی ها هشدار داده بودند که بدون ملی پوشان خود در دیدار آخر بازی نمی کنند و خواهان حضور این نفرات در جشن قهرمانی تیم هستند.

این در شرایطی بود که اردوی تیم ملی فوتبال از صبح دوشنبه 9 خرداد آغاز شد و استقلال عصر دوشنبه با حضور سیدحسین حسینی، عارف غلامی، صالح حردانی، مهدی مهدی پور و امیرحسین حسین زاده 5 ملی پوش خود به مصاف نفت رفت و جشن قهرمانی گرفت.

نکته مهم درباره ملی پوشان استقلال این بود که اسکوچیچ قبل از بازی پایانی آبی ها مخالفت خود با حضور این 5 بازیکن در تیم باشگاهی خود را اعلام کرده بود. سرمربی کروات تیم ملی که از لغو برنامه های اردوی پیش رو بسیار ناراحت بود، خواهان حضور ملی پوشان استقلال در روز دوشنبه در اردو بود اما استقلالی ها چنین درخواستی را نپذیرفتند و قصد داشتند بعد از جشن قهرمانی 5 بازیکن خود را در اختیار تیم ملی قرار بدهند.

در چنین شرایطی تصور می شد اسکوچیچ نیز این مساله را پذیرفته و 5 بازیکن ملی پوش هم شب گذشته به اردوی تیم ملی اضافه شدند اما ماجرا طور دیگری رقم خورد. 

ظاهرا بعد از جشن قهرمانی و وقتی 5 بازیکن استقلال می خواستند خود را به سرمربی تیم ملی معرفی کنند، اسکوچیچ آنها را نپذیرفته و اعلام کرده آنها به دلیل عدم حضور به موقع حق آمدن به اردو را ندارند.

در چنین شرایطی تقابل میان کادرفنی تیم ملی و استقلال کاملا به ضرر 5 ملی پوش این تیم تمام شده و به نوعی حسینی، غلامی، مهدی پور، حردانی و حسین زاده قربانی اختلافات شده اند. 

اگرچه برخی مسئولان استقلال و فدراسیون فوتبال در صدد هستند تا سوءتفاهم پیش آمده را حل کنند و 5 بازیکن استقلال به اردو اضافه شوند اما اسکوچیچ تا این لحظه چنین درخواستی را نپذیرفته و با بیان اینکه نظم اردوی تیمش بهم ریخته، روی نام 5 بازیکن آبی پوش قلم قرمز کشیده است. بعید هم هست که سرمربی تیم ملی حداقل برای این اردو از نفرات استقلالی استفاده کند.

این اتفاق در شرایطی رخ داده که باشگاه استقلال و به خصوص فرهاد مجیدی بارها نسبت به کم بودن تعداد ملی پوشانش به عنوان صدرنشین لیگ انتقاد کرده بود اما حالا که بیشترین تعداد ملی پوش به استقلال رسیده، به خاطر یک ناهماهنگی در تغییر برنامه لیگ و البته عدم تعامل میان دو کادرفنی همه بازیکنان از لیست تیم ملی خط خورده‌اند!