امیررضا معصومی در حالی قهرمان سنگین وزن جام تختی شد که در فینال با اتفاقات عجیبی پیروزی خود را جشن گرفت!

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش "ورزش سه"، سکانس پایانی جام تختی در تنکابن آنقدر عجیب و البته غریبه با نام جهان پهلوان تختی بود که صدای تماشاگران مازنی را هم درآورد. امیررضا معصومی که هنوز به سن 20 سالگی هم نرسیده، با قهرمانی در رده جوانان خودش را به عنوان یکی از مدعیان سنگین وزن مطرح کرده است. او در غیاب امیرحسین زارع و یدالله محبی در جام تختی خودش را تا فینال رساند تا مقابل مهدی هاشمی قرار بگیرد. 
پسر فردین معصومی، قهرمان سابق سنگین وزن آسیا که نوید ظهور یک پدیده جدید را در کشتی آزاد می دهد، دو امتیاز در وقت اول از هاشمی گرفت، اما در ابتدای سه دقیقه دوم اتفاقات عجیبی رقم خورد.
مهدی هاشمی در حالت سرشاخ ناگهان کشتی را رها کرد و رو به داور به ضربه هایی که معصومی به صورت غیرعمد به صورتش زده بود، اعتراض کرد. در همین هنگام و در شرایطی که داور وسط سوت نزده بود، معصومی زیر دوخم حریف را گرفت و او را بیرون از تشک خاک کرد تا دو امتیاز دیگر بگیرد!
این اتفاق با اعتراض مهدی هاشمی و عصبانیت او همراه شد و بشیرزاده داور وسط که اتفاقا داور درجه المپیکی کشتی ایران هم هست، به هاشمی اشاره کرد تا زمانی که سوت زده نشده، نباید کشتی را رها کند. به هر حال هاشمی بعد از چند ثانیه به وسط تشک برگشت و در حالی که همچنان رو به داور در حال صحبت کردن بود، ناگهان بشیرزاده سوتش را به صدا درآورد. در این میان امیررضا معصومی هم به شکل عجیبی بار دیگر زیر دوخم حریف را گرفت و داوران باز هم دو امتیاز به او دادند!
در حالی که جو سالن کاملا متشنج شده بود، هاشمی و مربی اش به شدت به تصمیمات داوران اعتراض می کردند. هاشمی دوبنده خود را از تنش درآورد و مربی او نیز درخواست چلنج کرد. چلنج هم بررسی شد و داوران یک امتیاز دیگر به معصومی دادند تا هاشمی بعد از چند بار رفت و برگشت و در حالی که هنوز بیش از دو دقیقه از کشتی باقی مانده بود، تصمیم به ترک تشک بگیرد. 

نه تنها داوران رای به پیروزی معصومی دادند، بلکه مهدی هاشمی با این کار دیسکالیفه شد و از جدول مسابقات کنار رفت. 
جالب اینکه امیررضا معصومی جوان بی توجه به حواشی رخ داده، جشن قهرمانی خود را برگزار کرد و خیلی خوشحال از تشک بیرون رفت. اما بعد از این مسابقه در فضای مجازی، اتفاقات این کشتی زیر ذره بین قرار گرفت و اکثر کشتی دوستان با وجود محکوم کردن اعتراضات هاشمی به تصمیم داور، از رفتار امیررضا معصومی انتقاد کردند. حتی خیلی ها این کشتی گیر جوان را به رفتار ناجوانمردانه متهم کردند و اعتقاد داشتند که در جامی که با نام تختی، اسطوره اخلاق و پهلوانی برگزار می شود، نباید یک کشتی گیر جوان با چنین شگردی از حریفش امتیاز می گرفت!
به هر شکل امیررضا معصومی که می خواهد جا پای پدرش بگذارد، با قهرمانی در جام تختی حالا رقبای سرسختی همچون یدالله محبی و امیرحسین زارع را برای پوشیدن دوبنده تیم ملی بزرگسالان پیش روی خود خواهد داشت.