ابراز تمایل چلسی به گزینه های دیگر از جمله ماتیس دی لیخت، باعث دلسردی ژول کُنده و تمایل او به انتقال به بارسلونا شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که چند هفته قبل به نظر می رسید انتقال ژول کُنده، مدافع میانی سویا به چلسی قطعی شده باشد، این بازیکن در روزهای پایانی تصمیم خود را تغییر داد و حالا به نظر می رسد انتقال او به بارسلونا تا ساعاتی دیگر به صورت رسمی از سوی این باشگاه اعلام خواهد شد. نشریه اتلتیک در گزارشی مدعی شد ژول کُنده، ستاره فرانسوی سویا پس از شنیدن اخبار ابراز تمایل چلسی به جذب گزینه هایی مانند ماتیس دی لیخت از یوونتوس و ناتان آکه از منچسترسیتی، از رفتار مدیران این باشگاه ناراحت شده و دیگر تمایلی به حضور در استمفوردبریج نشان نداده است.

در حقیقت تلاش برای خرید گزینه های دیگر برای ژول کُنده به این معنا بوده که او اولویت اصلی چلسی در پنجره تابستانی نیست و به همین دلیل این مدافع 26 ساله تصمیم خود را تغییر داده است. همچنین در تماس تلفنی بین توخل و ژول کُنده، سرمربی چلسی به او اعلام کرده که در طول فصل در پست مدافع میانی بازی خواهد کرد، اما امکان دارد گاهی نیز از این بازیکن در کناره ها استفاده شود و این موضوع نیز ژول کُنده را برای انتقال به لندن مردد ساخته است.

در این میان بارسلونا نیز خواهان جذب ژول کُنده بود، اما ابتدا باید اهرم دوم اقتصادی فعال می شد تا شرایط مالی کمی بهبود پیدا کند. به همین علت چند هفته پیش ژاوی، سرمربی جوان کاتالان ها شخصا با ژول کُنده تماس گرفته و از او خواسته در انتخاب تیم بعدی خود عجله نکند. در نهایت این مدافع باکیفیت به این نتیجه رسیده انتقال به بارسلونا به سودش خواهد بود و به همین دلیل پیشنهاد چلسی را رد کرده است.