رییس سازمان شیلات کشور گفت: استمهال وام آبزی پروران و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در راستای حمایت از مزارعی که بر اثر سیل متحمل خسارت شده‌اند را در دستور کار داریم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رییس سازمان شیلات کشور گفت: استمهال وام آبزی پروران و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در راستای حمایت از مزارعی که بر اثر سیل متحمل خسارت شده‌اند را در دستور کار داریم.

 سیدحسین حسینی صبح امروز در حاشیه بازدید از مزارع پرورش ماهی که بر اثر سیل متحمل خسارت شده بودند، عنوان کرد: استمهال وام آبزی پرورانی که متحمل خسارت شده‌اند، همچنین پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در راستای حمایت از آنها را در دستور کار داریم.

وی افزود: در خصوص تامین بچه ماهی‌مورد نیاز مزارع پرورش ماهی که بر اثر سیل خسارت دیده‌اند نیز از تکثیر کنندگان می‌خواهیم که کمک کنند.

رییس سازمان شیلات کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه فعالان حوزه شیلات با مشکل بازار مواجه هستند، عنوان کرد: در این میان کار اساسی که مغفول مانده بحث زنجیره ارزش است، برای همین طرحی را با بانک مرکزی پیش گرفتیم که همه را به هم وصل کند.

حسینی با بیان اینکه ما اگر می‌خواهیم تحولی در تولید داشته باشیم باید به افزایش بهره‌وری روی بیاوریم، خاطرنشان کرد: استفاده از تکنولوژی نوین و صنعتی راه افزایش بهره‌وری است و برای تحقق این مهم باید زیر ساخت ها ایجاد شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استفاده از مکان‌های آبی، پایه‌های طبیعی و ظرفیت زیست برای تولید آبزیان مهم است، آب پشت سدها و آب‌های سواحل دریایی جزو سیاست حمایتی ما از فعالان حوزه شیلات است.

حسینی گفت: برای اولین بار کنار دام و طیور بعد از مردمی سازی یارانه‌ها شیلات را هم دیدیم، در همین زمینه  شیلات کارت دویست میلیون تومانی سرمایه در گردش را با بهره ۱۲ درصدی داشتیم.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد بازار تخصصی آبزیان، گفت: با کمک شهرداری  می‌خواهیم بازار تخصصی در تهران راه‌اندازی کنیم ، صحبت می‌کنیم که یک غرفه را به استان لرستان اختصاص دهند.