علی قلی زاده می‌گوید حواشی پیرامون تیم ملی و استوری‌هایی که ملی‌پوشان منتشر می‌کنند خدشه‌ای به همدلی بازیکنان وارد نمی‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ورزش سه، علی قلی‌زاده چهره آرام تیم ملی ایران است که در سایپا چهره شد و سپس به شارلروا رفت و حالا پنجمین سال بازی در ژوپییر لیگ را آغاز کرده است. این در حالی است که در طول پنجره تابستانی شایعات زیادی پیرامون آینده‌اش وجود داشت.

با این حال موضوع اصلی صحبت با یک ملی‌پوش این روزها در مورد وضعیت تیم ملی و همچنین استوری روز گذشته بازیکنانی است که دوباره با یک کنش مجازی به تیتر یک تبدیل شدند؛ قلی‌زاده نیز در این مورد توضیحاتی را می‌دهد.

گفتگوی او با شب‌های فوتبالی را در ادامه می‌خوانید:

* باید در مسابقات باشگاهی خودم را ثابت کنم

خدا را شکر بدون مصدومیت تمرینات را پشت سر گذاشتم و آماده یک فصل خوب هستم. من همیشه چه در تیم باشگاهی و چه در تیم ملی تمام تلاشم را می‌کنم؛ خیلی مهم است که در مسابقات باشگاهی بازی کنم و خودم را ثابت کنم و برای تیم مفید باشم. فکر‌ می‌کنم در این صورت بتوانم در تیم ملی جایگاهی داشته باشم. در مجموع سعی می‌کنم در هر بازی هر چند دقیقه‌ای که بازی می‌کنم مفید باشم.

* به خاطر کرونا در بلژیک ماندم

امسال پنجمین سال حضورم در بلژیک است. امسال به این دلیل که سال جام جهانی است مجبور هستم اینجا باشم و خودم را ثابت کنم. نمی‌خواهم اتفاقی رخ بدهد که جام جهانی را از دست بدهم. زمانی که می‌خواستم جابجا شوم به کرونا خورد و نمی‌دانم بدشانسی بود یا خوش شانسی. آن زمان احتمال جدایی ام زیاد بود اما به خاطر کرونا بودجه باشگاه‌ها پایین آمد و پیشنهادات نه برای باشگاه و نه برای خودم مناسب نبود. در حال حاضر امیدوارم بتوانم بعد از جام جهانی تصمیم خوبی بگیرم.

* دوست دارم در سویا بازی کنم

اگر به خودم باشد اسپانیا را دوست دارم؛ صد در صد طرفدار بارسلونا هستم اما از نظر فوتبالی دوست دارم در سویا بازی کنم. هر چیزی خدا بخواهد رخ می‌دهد؛ انشاالله در آینده تصمیم خوبی بگیریم. پیشنهادهایی برای باشگاه آمده بود، طبق چیزهایی که به من می‌گفتند هم از نانت و هم از بشیکتاش بود. من در جریان نیستم و دوست ندارم در کار باشگاه دخالت کنم چون اگر قطعی باشد صد درصد اتفاق می‌افتد. پیشنهادهایی بوده و می‌دانم صحبت‌هایی با باشگاه شده است. حالا این اتفاق نیفتاده و امیدوارم در آینده اتفاق بهتری بیفتد.

* درباره حسین‌زاده صحبت نمی‌کنم

امیرحسین باید خودش صحبت کند و من چیزی نمی‌گویم تا مشکلی برایش پیش نیاید. او پیش از حضور در شارلوا با من تماس گرفت و صحبت کردیم ولی من فقط مسائلی را که بود گفتم. تصمیم گیرنده خودشان هستند. من واقعیت را گفتم. با اتفاقاتی که در چند روز آینده رخ بدهد خودش می‌تواند بیشتر صحبت کند.

* کشورهای دیگر از ایران جلوتر هستند 

شرایط فوتبالی در کشورهای مختلف طبیعتا متفاوت است؛ کشورهای دیگر در فوتبال خیلی از ایران جلوتر هستند. درست است که از نظر فردی استعدادهای زیادی در ایران داریم اما در مجموع نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم و ایران از کشورهای دیگر عقب‌تر است؛ چه بحث مدیریتی و امکانات و ..‌. عقب‌تر هستیم و تفاوت‌های زیادی هست. در بلژیک سعی می‌کنند همه چیز را در فضایی خوب مهیا کنند که بازیکنان فقط به فکر فوتبال ملی‌ باشند؛ بلژیک هم یکی از قدرت های دنیا است. امکاناتی برای آماده‌سازی دارند که فوق‌العاده است. همه چیز را فراموش می‌کنند تا بازیکن فقط دغدغه فوتبال داشته باشد.

* هر کس استوری گذاشته قصد کمک داشته 

اینجا شرایطی فراهم می‌شود که تمرکز همه روی بازی باشد نه چیز دیگری. این به فوتبالیست‌ها برنمی‌گردد؛ به فدراسیون و اطرافیان فوتبال برمی‌گردد که شرایطی فوق‌العاده حرفه‌ای با جوی خوب فراهم می‌کنند که بازیکن فقط دغدغه فوتبال داشته باشد، نه مثل ایران. بازیکنان جز خوبی چیزی برای تیم ملی نمی‌خواهند؛ همه دوست دارند تیم ملی موفق باشد و دل ملتی را شاد کند. اگر کسی چیزی گذاشته قطعا از نظر خودش به خاطر کمک به تیم ملی بوده است. من از بار اولی که این اتفاق افتاد سعی کردم در چیزی دخالت نکنم، منتظر می‌مانم تا اردوها شروع شود و اگر دعوت بشوم کارم را انجام می‌دهم.

* استوری گذاشتم اما متوجه شدم در حیطه کاری من نیست

انتشار استوری اخیر به همه پیشنهاد شد؛ واقعیت این است که من نمی‌دانستم موضوع چیست. البته نمی‌خواهم دروغ بگویم؛ اگر بگویم در این قضیه ورود نکردم دروغ است. من استوری گذاشتم و بعد متوجه شدم در حیطه کاری من نیست و فکر می‌کنم مثل بار قبل مشکلاتی برای همه پیش می‌آید و ممکن است آسیب کوچکی بزنم. شاید درست بوده و من حرفی درباره درست یا غلط بودن آن نمی‌زنم. من استوری را گذاشتم و اصلا در جریان نبودم؛ وقتی فهمیدم در حیطه کاری من نیست همان لحظه پاک کردم. اگر بگویم نگذاشتم دروغ است. من چند دقیقه اول گذاشتم و متوجه شدم نباید استوری بگذارم چون اولین بار گذاشتیم و اتفاقاتی پیش آمد.

* حواشی آسیبی به همدلی بچه ها نزده است

همه جای دنیا این اتفاقات رخ می‌داد و داخل خانواده است؛ حتی داخل خانواده شخصی آدم هم مشکل به وجود می‌آید. فکر نمی‌کنم چیزی باشد که همدلی و یکدستی بچه‌ها را به هم بریزد.‌ همه جا مشکل هست و موافق و مخالف وجود دارد. شک نکنید هر کدام از بازیکنان چه در داخل زمین چه روی نیمکت و سکو سعی می‌کنند بهترین عملکردشان را  نشان بدهند. قول می‌دهم با این قضیه‌ای که پیش آمده، همه چند برابر بیشتر تلاش می‌کنند تا نشان بدهند اتفاقی نیفتاده و همه با هم در تیم دوست و برادر هستیم. امیدوارم نتایج خوبی بگیریم و بتوانیم دل ملت را شاد کنیم. من هم اگر در تیم باشم، همه وجودم را در‌ زمین می‌گذارم تا بتوانم باعث سربلندی ایران شوم.

* بلژیکی‌ها از رقم پرونده ویلموتس تعجب کردند 

خود بلژیکی‌ها وقتی رقم و اعداد پرونده ویلموتس را شنیدند تعجب کردند و اصلا بابت این قضیه خوشحال نبودند. اینکه سرمربی بابت دو سه بازی این میزان پول بگیرد در هیچ جای دنیا وجود ندارد.