سازمان هواشناسی نسبت به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، در بعضی ساعات با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و کاهش محسوس دما در سه استان هشدار داد.

هشدار هواشناسی | بارش باران سیل آسا در این استانها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سازمان هواشناسی نسبت به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، در بعضی ساعات با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و کاهش محسوس دما در سه استان هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، در بعضی ساعات با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و کاهش محسوس دما از بعدازظهر دوشنبه (۱۴ شهریورماه) تا اواخر وقت چهارشنبه ( ۱۶ شهریورماه) در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران خبر داد.

در اثر این مخاطره خسارت به محصولات کشاورزی پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب و خسارات، تسریع در برداشت تاکستان‌های انگور در منطقه مشگین‌شهر و انتقال محصول به انبار، تسریع در برداشت شالیزارهای برنج و انتقال به مکان‌های مسقف یا کارخانجات برنجکوبی، انتقال یا پوشش مناسب شلتوک‌های جمع آوری شده در کارخانجات برنجکوبی، کنترل دهانه خروجی کرت‌های شالیزاری (باز یا بسته کردن) در مزارع رسیده برنج به منظور زهکشی و جلوگیری از ماندآبی، خودداری از محلول پاشی مزارع و باغات با توجه به وقوع بارش را توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود. هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.