انتظار می رود که کارلوس کی روش با چهار یا پنج دستیار خارجی روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند.

مغز متفکر کی‌روش در مصر همراه  اوست
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، پس از انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال، حالا همه در انتظار انتخاب دستیاران وی هستند. طی روزهای گذشته بارها و بارها از جواد نکونام به عنوان دستیار شماره یک این سرمربی پرتغالی نام برده شد و حتی روز گذشته، رئیس فدراسیون به صورت رسمی از برنامه ریزی بلند مدت برای انتخاب نکونام به عنوان سرمربی آینده تیم ملی نام برد.

با این حال، از باشگاه فولاد خبر می رسد که این تیم هنوز موافقت خود برای حضور نکونام در تیم ملی را اعلام نکرده است. با توجه به یارگیری هایی که خوزستانی ها در تابستان انجام داده اند، یکی از تیم های مدعی کسب عنوان قهرمانی به شمار می روند، ضمن اینکه آنها باید در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور پیدا کنند و همین مسئله سبب شده تا مدیران باشگاه درخصوص جدایی نکونام، با وسواس بسیار بالایی تصمیم گیری کنند.

با این حال، اخباری شنیده می شود مبنی بر اینکه برخی از دستیاران قدیمی و آشنا برای کی روش، در کادرفنی او حضور خواهند داشت. یکی از این افراد، روجر دی سا مربی 57 ساله متولد آفریقای جنوبی و موزامبیک است. او سابقه هدایت چند تیم در کشور کیپ تاون را در کارنامه دارد.

طی دوران حضور کی روش در تیم ملی مصر، روجر دی سا به عنوان دستیار سرمربی پرتغالی روی نیمکت فراعنه نشست و حتی پس از جدایی تمامی اعضای کادرفنی مصر پس از ناکامی در راهیابی به جام جهانی، عدم پرداخت دستمزد این مربی توسط فدراسیون فوتبال مصر، جنجالی شده بود و کی روش به این موضوع واکنش نشان داده بود.

البته حضور روجر دی سا در کادرفنی تیم ملی تنها یک گمانه زنی است، اما به طور کلی، کی روش قصد دارد تا از حداقل چهار دستیار خارجی در کنار خود استفاده کند. علاوه بر دستیار، قرار است آنالیزور، مربی بدنساز و مربی دروازه بان ها نیز با انتخاب کی روش راهی ایران شوند تا کار خود را در تیم ملی آغاز کنند.

زمزمه هایی مبنی بر احتمال حضور پنجمین عضو کادرفنی در کنار کی روش نیز به گوش می رسد که باید دید در نهایت سرمربی جدید تیم ملی چه تصمیمی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.