استقلال ساپینتو در برابر نساجی در کمتر از ده دقیقه تمام رکوردهای منفی را شکست.

گزارش زنده؛ استقلال 3 - نساجی 0
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه" آبی‌ها در سه بازی گذشته خود گلی دریافت نکردند و عملکرد دفاعی این تیم قابل تحسین بوده اما در مقابل و در گلزنی چندان موفق نبودند و تنها یک بار در سه دیدار آخر خود موفق به باز کردن دروازه حریف شدند و این تیم در دو بازی آخر خود نتوانست دروازه رقیب را باز کند. ساپینتو امیدوار است تا هم طلسم گل نزدن استقلال به نساجی را بعد از سه بازی باطل کند و هم بعد از نزدیک به ۲۰۰ دقیقه تیمش موفق به گلزنی شود

در سمت مقابل شاگردان حمید مطهری بعد از دو هفته کلین شیت پیاپی به نظر می رسد به آرامی به فرم اصلی و ثبات خط دفاعی خودشان نزدیک شده‌اند و امروز در مقابل خط حمله استقلال، محک جدی می‌خورند. شمالی ها بعد از کسب اولین برد در فصل جدید در خانه، حالا به دنبال اولین پیروزی خارج از خانه در این فصل هستند.

هفته ششم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 1401/06/19 ساعت: 17:30 

استادیوم: آزادی تهران 

داور: یاسر همرنگ / کمک ها: محمد عطایی و علی اکبر نوری؛ داور چهارم: سعید رحیمی مقدم /ناظر داوری: رضا سخندان

استقلال تهران:

سیدحسین حسینی – رافائل سیلوا – عارف غلامی – کوین یامگا – جعفر سلمانی – روزبه چشمی(57 سجاد شهباززاده)– مهدی مهدی پور – آرش رضاوند – محمد محبی(57 صالح حردانی)– مهدی قایدی(57 محمد زبیر نیک نفس)– پیمان بابایی

سرمربی: ریکاردو ساپینتو

نساجی مازندران:

علیرضا حقیقی - سیدعلیرضا ابراهیمی - امیرمهدی جانملکی - سعید بیگی - صابر حردانی ( ۳۲ متین کریم زاده) - اکبر صادقی - ایوب کلانتری - مهرداد عبدی(57 فرزاد زامهران) - علی شجاعی - رضا جعفری - کریم اسلامی ( ۵۷ آداما نیان)

سرمربی: حمید مطهری

شرح گل: 

استقلال 1 - 0 نساجی مازندران: صابر حردانی قصد داشت توپ را از نزدیکی های محوطه نساجی دور کند ولی توپ بعد از برخورد با بازیکن استقلال به نزدیکی های محوطه برگشت و پیمان بابایی با سرعت بالا توپ را تصاحب کرد و وارد محوطه نساجی شد و بعد از جا گذاشتن حقیقی و با وجود حضور جان ملکی روی خط دروازه توپ را وارد دروازه نساجی کرد.

استقلال 2- 0 نساجی مازندران: ارسال مهدی قائدی به تیر اول باعث برخورد توپ با دست علی شجاعی شد و داور فوراً نقطه پنالتی را نشان دهد. کوین یامگا پشت توپ قرار گرفت و توپ را خلاف جهت علیرضا حقیقی وارد دروازه نساجی کرد.

استقلال 3- 0 نساجی مازندران: کار ترکیبی زیبای بازیکنان استقلال مهدی قائدی را در محوطه نساجی صاحب توپ کرد و پاس در عرض این بازیکن محمد محبی را مقابل حقیقی تک به تک کرد و او با ضربه بغل پا دروازه نساجی را باز کرد

کارت ها: 

پیمان بابایی (3)ریکاردو ساپینتو(3)، روزبه چشمی(10) از استقلال

امیر مهدی جانملکی (47)، حمید مطهری(50) از نساجی مازندران

 کارت قرمز:

امیرمهدی جانملکی (۴۸) از نساجی

شرح نیمه اول:

آبی پوشان پایتخت با پرس و دوندگی از همان ابتدای بازی بازیکنان نساجی را تحت فشار قرار دادند و کمتر از پنج دقیقه دو موقعیت جدی را با کمک فضای پشت حردانی خلق کردند و توانستند گل اول بازی را در دومین تلاش خود به ثمر برسانند. در ادامه و تا دقیقه ۲۰ بازی استقلال همچنان فشار خود را روی دروازه نساجی حفظ کرد اما شمالی‌ها به آرامی از زیر فشار شاگردان ساپینتو خارج شدند و در حال پیدا کردن خود در زمین مسابقه بودند اما باز هم حملات سریع و استفاده از فضای خالی پشت مدافعان نساجی باعث شد استقلال نبض بازی را در اختیار بگیرد. روی فرار قائدی در همین فضای خالی، استقلال بهضربه کرنر دست پیدا کرد. ارسال قائدی به تیر اول و برخورد توپ به دست علی شجاعی، باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد و یامگا با قرار گرفتن پشت توپ و خلاف جهت حقیقی دروازه را باز کرد

دقایق حساس:

دقیقه ۳: اشتباه مدافعین نساجی باعث شد توپ به پیمان بابایی در محوطه جریمه برسد ولی در ادامه برخورد با صابر حردانی باعث شد تا داور به دلیل تمارض به او کارت زرد بدهد.

دقیقه ۱۰: بازی مهدی قایدی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و با جا گذاشتن یک بازیکن پاس کات بک را به شش قدم نساجی فرستاد ولی توپ او توسط مدافعین نساجی برگشت داده شد

دقیقه ۱۱: ضربه از راه دور رضا جعفری در اختیار سید حسین حسینی دروازه بان استقلال قرار گرفت.

دقیقه ۳۶: ارسال از جناح راست به درون محوطه استقلال با ضربه سر ابراهیمی و برخورد او با مدافع آبی‌پوش همراه بود ولی توپ با اختلاف به بیرون رفت و داور اعتقادی به خطا نداشت.

دقیقه ۳۹: پاس در عمق سیلوا، چشمی را در مقابل حقیقی تک به تک کرد ولی دروازه‌بان نساجی قبل از بازیکن استقلال به توپ رسید و آن را مهار کرد.

دقیقه ۴۱: پاس پشت مدافعان برای محمد محبی با کنترل خوب این بازیکن همراه بود اما جانملکی قبل از اینکه محبی به توپ ضربه بزند، توپ را از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه ۴۷: پیمان بابایی با سرعت بالا در فضای پشت مدافعان نساجی فرار کرد اما امیرمهدی جانملکی با خریدن یک کارت زرد چسبیده به محوطه جریمه مهاجم استقلال را سرنگون کرد. در ادامه قایدی پشت توپ قرار گرفت ولی ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰: ضربه راه دور از سجاد شهباززاده بعد از برخورد با مدافعان نساجی به شکل خطرناکی از بالای دروازه به کرنر رفت.

دقیقه ۶۲: آرش رضاوند با نفوذ به محوطه نساجی و جا گذاشتن مدافع این تیم ضربه خود را به سمت دروازه نساجی زد که توپ بعد از برخورد با تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۴: مهاجم آبی‌پوش وارد محوطه تیم شمالی شد ولی ضربه او را حقیقی در موقعیت تک به تک به خوبی برگشت داد.

حواشی: 

*این دومین بازی پیاپی با حضور بانوان هوادار استقلال و اولین حضور رسمی بانوان هوادار نساجی در لیگ برتر بود

*بازی امروز اولین تقابل حمید مطهری در برابر استقلال به عنوان سرمربی بود

*در ابتدای بازی بازیکنان دو تیم با اهدای گل به دومین کنگره ورزشکاران شهید ادای احترام کردند.