در دومین روز مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، با وجود عدم کسب مدال، نمایش امیدوار تری را از شاگردان بنا شاهد بودیم.

 پایان روز دوم؛ بدون مدال با  چاشنی توفان  گرایی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، دومین روز از رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در حالی از ساعت 13 روز یکشنبه آغاز شد که ملی پوشان کشورمان در روز اول این مسابقات عملکرد جالبی نداشتند و تنها ناصر علیزاده بود که توانست به جدول شانس مجدد وزن 87 کیلوگرم راه پیدا کند. در مسابقات روز دوم، رقابت های مقدماتی اوزان 63، 67، 82 و 97 کیلوگرم و همچنین رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان 55، 72، 77 و 87 کیلوگرم برگزار خواهد شد.

علاوه بر ناصر علیزاده که برای رسیدن به مدال برنز وزن 87 کیلوگرم تلاش کرد و در نهایت با شکست در دیدار رده بندى دست خالى ماند، چهار نماینده دیگر ایران یعنی علیرضا نجاتی، محمدرضا گرایی، پژمان پشتام و محمدهادی ساروی به میدان رفتند که برخلاف دیروز، هر 4 نفر سابقه ایستادن بر سکوی دنیا را در کارنامه داشتند.

در مسابقات صبح یکشنبه، فرنگی کاران ایرانی یکی پس از دیگری رقبای خود را پشت سر گذاشتند و تنها یک باخت در آخرین گام در کارنامه ایران ثبت شد. ناصر علیزاده به دیدار رده بندی رسید و علیرضا نجاتی، محمدرضا گرایی و هادی ساروی با شکست رقبای خود به نیمه نهایی راه یافتند. تنها پژمان پشتام بود که در 82 کیلوگرم نتوانست به نیمه نهایی برسد و در نهایت هم حذف شد.

همچنین در سه نیمه نهایى حساس، دو شکست در کارنامه نجاتى و ساروى ثبت شد، اما رضا گرایى که نمایش بى نظیرى در روز دوم داشت، توانست مقتدرانه تنها فینالیست ایران تا اینجاى کار لقب بگیرد.

 پوشش زنده خبری

20 شهریور 1401 ساعت 23:11

* بدین ترتیب تنها شانس ایران براى کسب مدال در ٤ وزن نخست هم ناموفق بود تا در شب اول توزیع مدال ها شاگردان بنا دست خالى بمانند.

20 شهریور 1401 ساعت 23:11

* علیزاده پنجم شد. در دیدار رده بندی وزن ۸۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده به مصاف علی چنگیز از ترکیه رفت و پس از این که حریف با اخطار کم کاری در خاک او قرار گرفت، در حالی که می رفت او را بارانداز کند، خودش روی پل گیر کرد و دو امتیاز از دست داد. در وقت دوم نیز وقتی علیزاده قصد خارج کردن حریف از تشک را داشت، با فیتوی کشتی گیر ترکیه ای به پل رفت و پس از رد شدن اعتراض مربیان ایران، نتیجه ۷ بر ۱ شد تا نماینده کشورمان به عنوان پنجم دست پیدا کند.

20 شهریور 1401 ساعت 22:52

* در نخستین مسابقه رده بندی وزن ۸۷ کیلوگرم، دیوید لوشونتسی مجارستانی با نتیجه ۶ بر ۲ الکس کسیدیس سوئدی را شکست داد و مدال برنز را از آن خود کرد.

20 شهریور 1401 ساعت 22:48

* آکژول محموداف قرقیزستانی در فینالی که کمتر از ۳ دقیقه به طول انجامید، موفق شد زولتان لوای مجارستانی را ۸ بر صفر شکست داده و قهرمان وزن ۷۷ کیلوگرم شود تا نخستین طلای تاریخ کشتی فرنگی قرقیزستان در رقابت های جهانی را به دست آورد.

20 شهریور 1401 ساعت 22:48

* یونس امره باشار از ترکیه با نتیجه ۴ بر ۱ کیم هیون وو از کره جنوبی را شکست داد و دیگر مدال برنز وزن ۷۷ کیلوگرم را به خود اختصاص داد.

20 شهریور 1401 ساعت 22:20

* در دیدار رده بندی وزن ۷۷ کیلوگرم، مالخاس آمویان ارمنستانی با نتیجه ۷ بر ۱ از سد ویکتور نمس صربستانی عبور کرد و مدال برنز این وزن را به دست آورد.

20 شهریور 1401 ساعت 22:01

* در فینال وزن ۷۲ کیلوگرم، علی ارسلان از صربستان توانست پس از اینکه ۴ بر ۳ از اولوی غنی زاده آذربایجانی عقب افتاد، او را از بالا به پل بزند تا ۷ بر ۴ پیروز شده و نخستین طلای میزبان را در این دوره از رقابت ها کسب کند.

20 شهریور 1401 ساعت 22:00

* پویا دادمرز در رتبه هشتم وزن ۵۵ کیلوگرم قرار گرفت و ۶ امتیاز تیمی برای ایران به دست آورد.

20 شهریور 1401 ساعت 21:25

* در نخستین رده بندی وزن ۷۲ کیلوگرم، آندری کولیک اوکراینی با نتیجه ۴ بر ۳ ابراهیم غانم فرانسوی را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

20 شهریور 1401 ساعت 21:11

* الدانیز عزیزلی آذربایجانی در ادامه تورنمنت رویایی خود توانست حریف قدیمی خود یعنی نوگزاری تسورتسومیا گرجستانی را در همان وقت نخست با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد و نخستین طلای جهانی ۲۰۲۲ را از آن خود کند و قهرمان وزن ۵۵ کیلوگرم شود.