مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین به ادعاهای اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن تلاش‌ها برای کارشکنی در روند احیای توافق هسته‌ای واکنش نشان داد.

واکنش مرندی به ادعاهای برجامیِ صهیونیست‌ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در واکنش به ادعاهای اخیر مقامات رژیم صهیونیستی مبنی بر این کارزار کارشکنی‌هایشان در روند احیای توافق هسته‌ای موفقیت‌آمیز بوده است، در صفحه توییترش نوشت: رژیم آپارتاید از «به تعویق انداختن توافق هسته‌ای» دم می‌زند. تحلیلگران آمریکایی می‌گویند تاخیرها[در روند احیای توافق] به خاطر ترس بایدن از ضعیف‌ به نظر رسیدن پیش از انتخابات است. با این وجود، اتحادیه اروپا ایران را مقصر پیشرفت کند دانست.

مرندی ادامه داد: اتحادیه اروپا نمی‌تواند کسی را گول بزند. هرگونه تاخیری واقعا موجب تشدید بحران انرژی غرب خواهد شد.

اظهارات مرندی در پی این مطرح می‌شود که یائیر لاپید، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی  مدعی شد که این رژیم اطلاعات جدیدی درخصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران در تعدادی از سایت ها به کشورهای اروپایی داده است.

وی گفت که رژیم صهیونیستی کمپینی سیاسی برای توقف توافق هسته‌ای و مقابله با رفع تحریم های ایران در پیش گرفته است.

لاپید مدعی شد: دلایلی داریم که نشان می‌دهد تلاش‌های ما موفق بوده است.

وی پیش از این با اشاره به گفت‌وگوی اخیر خود با رئیس‌جمهور آمریکا گفت: همانطور که با رئیس‌جمهور بایدن توافق کردیم، آزادی عمل کاملی برای ممانعت از احتمال بدل شدن ایران به یک تهدید هسته‌ای، خواهیم داشت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: هنوز زود است که بگوییم آیا در متوقف کردن توافق هسته‌ای موفق بوده‌ایم یا نه اما اسرائیل برای هر تهدید یا سناریویی آماده است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری اخیرش در پاسخ به این سوال که مقامات رژیم صهیونیستی ادعا کرده‌اند که اسناد جدیدی را در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران به کشورهای اروپایی و آژانس ارائه داده‌اند، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی هیچ وقت نقش سازنده‌ای در روند مذاکرات نداشته و نقش مخرب وی و اقدامات خرابکارانه این رژیم همواره روشن بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: انتظار ما از طرف‌های مذاکره کننده مذاکرات رفع تحریم‌ها این است که منافع ملی خودشان را در اولویت قرار دهند و تحت تاثیر رفتارهای غیر سازنده رژیم صهیونیستی قرار نگیرند. چرا که این رژیم همواره نقش مخربی در این فرآیند داشته است. | منبع: ایسنا