در روز پایانی مسابقات جهانی کشتی آزاد، سه نماینده ایران برای کسب مدال های خوشرنگ در سه وزن آخر روی تشک می روند.

لحظه به لحظه با کشتی آزاد قهرمانی جهان
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، یک طلا توسط کامران قاسمپور، دو نقره توسط حسن یزدانی و محمد نخودی و دو برنز توسط یونس امامی و امیرحسین زارع تاکنون عملکرد تیم ملی کشتی آزاد ایران را در 7 وزنی که به پایان رسیده، رقم زده است. با اینکه قهرمانی آمریکایی ها یک شب قبل از پایان مسابقات قطعی شده و ایران با نتایج به دست آمده، روی سکوی نایب قهرمانی قرار خواهد گرفت، اما شب مهمی برای پژمان درستکار و شاگردانش در پیش خواهد بود. 

رحمان عموزاد پدیده کشتی ایران در فینال وزن 65 کیلوگرم مقابل حریف آمریکایی خود قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر رضا اطری بعد از 5 دوره حضور در مسابقات جهانی بالاخره به فینال وزن 61 کیلوگرم راه یافته و امیدوار به کسب مدال طلاست. البته که محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلو به سد محکم کایل اسنایدر برخورد کرد و امشب باید برای کسب مدال برنز روی تشک برود.

 پوشش زنده خبری

27 شهریور 1401 ساعت 12:05

تصویری از رحمان عموزاد کشتی‌گیر فنی، تکنیکی و جوان ایران که شب گذشته با پیروزی ۹-۲ مقابل حاجی‌ علی‌اف قهرمان جهان به دیدار فینال رسید؛ این ژشت عموزاد بعد از کشتی دلچسبش سوژه رسانه‌های اجتماعی شده است. او که امشب با حریف آمریکایی مبارزه خواهد کرد، در صورت کسب طلا یکی از بهترین کشتی‌گیران این دوره از رقابت‌ها خواهد بود.

27 شهریور 1401 ساعت 12:04

* به نظر می رسد جو سکوها آنقدر به نفع ایران بوده که حتی برخی تماشاگران خارجی هم به طرفداری از ایران می پردازند. در این تصویر یک هوادار اهل اسلواکی را می بینیم که پیراهنی را با عکس یکی از قهرمانان این کشور بر تن کرده، اما پرچم ایران را در دست گرفته است.

27 شهریور 1401 ساعت 12:02

با کسب اولین مدال طلای کاروان کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جهانی، حمید سجادی وزیر ورزش با انتشار پیامی، کسب این طلا را به کاروان کشتی و البته ورزش ایران تبریک گفت. حمید سجادی در پیامش نوشته است: این پیروزی درخشان توسط کامران قاسم‌پور آزادکار برومند و توانمند ایران زمین و کسب طلای جهان را به این پهلوان ایران اسلامی، همه ملت بزرگ و سربلند ایران، جامعه ورزشی و به ویژه کشتی، مدیران، مربیان و کادر فنی تبریک می‌گویم و توفیق و سربلندی روزافزون برای ورزشکاران کشور را آرزومندم.

27 شهریور 1401 ساعت 12:01

* تصویری از یونس امامی کشتی‌گیر شایسته ایران روی سکوی توزیع مدال‌های وزن ۷۰ کیلوگرم؛ او که مثل اغلب کشتی‌گیران دیگر ایران که از طلا نگرفتن ناراضی بودند، با چهره‌ای گرفته روی سکو رفت و در نهایت بغضش روی سکوی سومی مسابقات شکست.

27 شهریور 1401 ساعت 11:13

97 کیلوگرم:

* محمدحسین محمدیان امشب برای کسب مدال برنز به مصاف برنده دیدار میان زبیگنیو بارانووسکی از لهستان و ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می رود. این دو کشتی گیر در مرحله شانس مجدد ظهر امروز رودررو هم قرار می گیرند.

27 شهریور 1401 ساعت 11:12

65 کیلوگرم:

* رحمان عموزاد که روز گذشته مدعیان زیادی را با درخشش خود زمین گیر کرد، امشب در فینال با جان دیاکومیهالیس از آمریکا کشتی می گیرد. این آخرین رویارویی ایران و آمریکا در جریان مسابقات جهانی صربستان خواهد بود.

27 شهریور 1401 ساعت 11:11

وزن 61 کیلوگرم:

* رضا اطری، نفر پنجم المپیک توکیو امشب در دیدار فینال به مصاف ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن می رود.