سهم ایران از روز پایانی مسابقات جهانی کشتی آزاد، یک طلا و یک نقره بود.

لحظه به لحظه با کشتی آزاد قهرمانی جهان
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه قهرمانى تیمى آمریکایى ها قبل از مبارزه هاى شب آخر قطعى شده بود و ایرانى ها نیز مى دانستند در رده دوم مسابقات مى ایستند، شاگردان درستکار شب مهمى را سپرى کردند. 

رحمان عموزاد پدیده کشتی ایران در فینال وزن 65 کیلوگرم مقابل حریف آمریکایی خود قرار گرفت و با نمایشى دلپذیر به مدال طلا دست یافت. 

از سوی دیگر رضا اطری که بعد از 5 دوره حضور در مسابقات جهانی بالاخره به فینال وزن 61 کیلوگرم راه یافته بود، مقابل حریف ژاپنى شکست سنگینى را پذیرفت و به مدال نقره دست یافت. 

و اما در آخر محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلو که شب گذشته به سد محکم کایل اسنایدر برخورد کرد، براى کسب مدال برنز روى تشک رفت، اما در یک غافگیرى ضربه فنى شد و دستش از مدال برنز کوتاه ماند.

بدین ترتیب پرونده کاروان کشتى آزاد ایران با ٢ طلا، ٣ نقره و ٢ برنز و کشب عنوان نایب قهرمانى بسته شد.

 پوشش زنده خبری

28 شهریور 1401 ساعت 00:20

پژمان درستکار با کاپ عنوان دومی رقابت‌های جهانی کشتی صربستان ۲۰۲۲. او در دو سال حضور خود به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی، نتایج قابل توجهی گرفته و با وجود انتقادات، تیمی دارد که در پنج وزن مدعی خوشرنگ‌ترین مدال المپیک است؛ چیزی که کمتر در ایران سابقه داشته است.

28 شهریور 1401 ساعت 00:18

باجرانگ پونیا کشتی‌گیر هندی وزن ۶۵ کیلو که با پیروزی مقابل حاجی علی‌اف، مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کرد، رنگی‌ترین کشتی‌گیر حاضر در تورنمنت بود.

28 شهریور 1401 ساعت 00:17

هوادارانی که خود را از جویبار به صربستان رسانده یادشان نرفته که پلاکاردی در سالن مسابقات آویزان کنند و به همه یادآوری کنند که جویبار مهد کشتی جهان است. چیزی که امسال هم در رقابت های جهانی به چشم‌مان آمد. این لحظه شادی خاص رحمان عموزاد برای هوادارانی است که بی وقفه او را مقابل حریف آمریکایی تشویق کردند.

28 شهریور 1401 ساعت 00:14

آخرین سکوی قهرمانی ایران در صربستان ۲۰۲۲. رحمان عموزاد با صورتی که گل از گلش شکفته مدال طلا را مقابل عکاس‌ها به نمایش می‌گذارد؛ در حالی که رقبای آمریکایی، هندی و مجارستانی روی سکو به نحوه مقابله با او در سال‌های آینده فکر می‌کنند.

28 شهریور 1401 ساعت 00:11

داوران زن در این دوره از رقابت‌ها حضوری پررنگ روی تشک‌های کشتی داشتند؛ آن هم در شرایطی که دیگر چندان حرفی از ناداوری و حق‌خوری روی تشک‌های کشتی شنیده نمی‌شود.

28 شهریور 1401 ساعت 00:10

اسنایدر آمریکایی یکی از قابل انتظارترین طلاهایی این رقابت‌ها را در غیاب رشید سعدالله‌اف کشتی‌گیر صاحب سبک و یکی از فوق ستارگان این رشته ورزشی به دست آورد. او در نیمه نهایی از سد محمدحسین محمدیان گذشته بود و بیشترین شانس را برای کسب عنوان طلا داشت.

28 شهریور 1401 ساعت 00:07

کاروان کشتی ایران روی سکوی دوم؛ چیزی که شاید برای ما آنقدرها هم باعث شادی نباشد. کمااینکه در تصویر کمتر کشتی‌گیری را می‌بینید که صورتی پر از ذوق و شادی داشته باشد. چهره حسن یزدانی در مرکز عکس جالب است.

28 شهریور 1401 ساعت 00:06

کشتی آزاد آمریکا با فاصله‌ای معنادار نسبت به ایران، با ۱۹۸ امتیاز، قهرمان رقابت‌های جهانی صربستان ۲۰۲۲ شد؛ این تصویر نهایی این تیم روی سکوی قهرمانی است.

28 شهریور 1401 ساعت 00:04

ژاپن با دو طلا در دو فینال قدرتمندانه، عنوان سومی رقابت‌ها را با ۷۰ امتیاز به دست آورد که البته فاصله‌ای بسیار زیاد با ایران و آمریکا داشت. با این حال آنها دو طلا از رقابت‌ها صید کردند و به نظر می‌رسد در المپیک هم حرف زیادی برای گفتن داشته باشند.

28 شهریور 1401 ساعت 00:03

بین کشتی‌گیران ایرانی، محمدحسین محمدیان یکی از دور از انتظارترین نمایش‌ها را در کشتی رده‌بندی داشت و با ضربه فنی مغلوب حریف آذربایجانی‌اش شد. محمدیان که همواره نام سنگین پدر که یکی از قهرمانان استثنایی کشتی ایران در دهه ۱۳۶۰ است؛ یدک کشیده، در این مسابقات موفق نشد از فرصتی که در اختیارش قرار داده شده بود، در وزنی که مدعی اصلی در آن غایب بود استفاده مناسب را ببرد.