مدارک منتشر شده نشان می‌دهد لیونل مسی، ستاره آرژانتینی، شرایط خاصی را برای تمدید قرارداد با بارسا در نظر گرفته بود.

افشاگری؛ درخواست‌های بی‌رحمانه مسی از بارسا
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، جدایی مسی از بارسا بسیار ناراحت‌کننده بود. او در پنجم آگوست 2021 به صورت رسمی این باشگاه را ترک کرد. 

به خاطر تاثیری که او روی هواداران این باشگاه داشت، به خاطر این باور که او تا همیشه در این تیم خواهد ماند، به خاطر عواقب اقتصادی و تبلیغاتی که جدایی او به همراه داشت، این اتفاق به اتفاقی خاص در تاریخ این باشگاه تبدیل شد. و البته با مراسم وداعی که باعث شد این بازیکن برای دقایقی طولانی اشک بریزد و به شدت احساساتی شود. 

اما تمامی این اتفاقات در شرایطی رخ داد که او یک سال قبل خواهان ترک بارسا شده و جنجال بسیاری را در پنجره نقل و انتقالات تابستان 2021 به راه انداخته بود. 

این ستاره سابق بارسا در آن زمان مذاکراتی را برای امضای قرارداد جدید با مدیران وقت بارسا انجام داده بود اما در نهایت این مذاکرات به نتیجه نرسید، او هم قراردادش را تمدید نکرد و زمانی که مشتاق ادامه حضور در این تیم در دوره مدیریتی خوان لاپورتا بود دیگر به دلیل شرایط مالی نتوانست قرارداد جدیدی را امضا کند و در نهایت در حالی که با اشک‌هایش همه را متاثر کرده بود به پی اس جی پیوست. 

گزارش مفصلی که ال‌موندو با عنوان بگذار شمشیر را روی گلویشان حس کنند منتشر کرده

حالا روزنامه اسپانیایی ال موندو مدارکی را با بررسی ایمیل‌ها و اسنادی که در آن زمان بین خورخه مسی، پدر او، به همراه وکلایش و همچنین مدیران بارسا رد و بدل شد منتشر کرده که نشانگر درخواست‌های عجیب مسی برای تمدید قرارداد با بارسا است. 

بر این اساس، این بازیکن آرژانتینی دو درخواست مهم داشته است که یکی از آنها داشتن جایگاه خصوصی در نوکمپ برای خانواده خودش و لوئیز سوارز و دیگری داشتن هواپیمای خصوصی برای سفر با خانواده‌اش و خانواده این بازیکن اروگوئه‌ای در ایام کریسمس بوده است. 

اما این پایان ماجرا نیست و بندهای جالب دیگری هم برای تمدید قرارداد از سوی این بازیکن مطرح شده بود. درخواست تمدید به مدت سه فصل تا سال 2023، حذف بند فسخ و استفاده از بند فسخ نمادین 10000 یورویی، پاداش 10 میلیون یورویی برای تمدید قرارداد، بازپرداخت دستمزدی که به دلیل شرایط شیوع جهانی ویروس کرونا کم شد اما با سود سه درصد. 

بخشی از اسناد گزارش ال موندو

این در حالی بود که او در همان زمان نیز با وجود تمامی مشکلاتی که این باشگاه داشت مبلغی نزدیک به 75 میلیون یورو دریافت می‌کرد. 

جوزپ ماریا بارتومئو، رییس وقت باشگاه بارسا، با این درخواست‌ها موافقت کرد اما حاضر به پذیرش حذف بند فسخ 7000 میلیون یورویی او و پرداخت 10 میلیون یورو برای تمدید قراردادش نشد. 

پدر این بازیکن در ایمیلی خطاب به آلفونسو نبوت، رییس دفتر خانوادگی مسی که زندگی حرفه‌ای و ثروت این بازیکن را مدیریت می‌کند، نوشت:« اجازه بده که آنها وزن شمشیر را روی سرشان حس کنند.» به نظر می‌رسد که تصمیم آنها برای فشار آوردن به این باشگاه بسیار جدی بوده است. 

لیونل مسی و جوزپه ماریا بارتومئو هنگامی که آخرین قرارداد مشترک را در سال 2017 در بارسلونا امضا کردند.

در یکی از این ایمیل‌ها به وضوح تلاش بارتومئو برای متقاعد کردن مسی و نمایندگانش و امضای قرارداد جدید نشان می‌دهد که او تمام تلاشش را برای حفظ این بازیکن و ادامه حضور در نوکمپ تا روز پایان فوتبالش به کار گرفته است.

اما ظاهرا نزدیکان این بازیکن از همان زمان شرایط جدایی او از این باشگاه را در نظر داشتند. پدر مسی در پاسخ به بارتومئو نوشته است:« این که لیونل به حضورش در این باشگاه ادامه دهد، به این بستگی دارد که شرایط در آینده چطور پیش برود.»

مدیران بارسا همچنین سعی کردند دستمزد این بازیکن در قرارداد جدیدش را تا 30 درصد کاهش دهند، تصمیمی که نمایندگان او در ابتدا این پیشنهاد را پذیرفتند اما پس از آن بود که بارتومئو اعلام کرد حاضر به امضای قرارداد سه ساله و با پاداش امضای قرارداد 10 میلیون یورویی نیست و همین منجر به عصبانیت نمایندگان این بازیکن و ارسال فکس معروف مسی به این باشگاه برای اعلام تصمیم جدایی شد.