نماینده انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل با قرائت بیانیه‌ای به حمایت از ناآرامی‌های اخیر ایران پرداخت.

انگلیس بار دیگر از ناآرامی‌های اخیر ایران حمایت کرد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نماینده انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل با قرائت بیانیه‌ای به حمایت از ناآرامی‌های اخیر ایران پرداخت.

نماینده انگلیس در کمیته سوم گفت‌وگوهای تعاملی مجمع عمومی سازمان ملل درخصوص حقوق بشر در ایران با اشاره به مرگ مهسا امینی به صحبت درخصوص وضعیت زنان در ایران پرداخت.

نماینده انگلیس با اشاره به ناآرامی‌های ایران گفت: مردم ایران حالا به طرز شجاعانه جان خود را به خطر می‌اندازند تا دولت را بازخواست کنند و اصرار دارند که به حقوق‌شان احترام گذاشته شود. انگلیس در کنار مردم ایران برای طلب کردن آزادی‌های اساسی‌شان می‌ایستد. مقامات ایران می‌توانند - و بایستی - مسیر دیگری را انتخاب کنند.

چندی پیش نیز ریشی سوناک، نخست وزیر جدید انگلیس در گفت‌وگویی با اشاره به فوت مهسا امینی و دخالت در امور داخلی ایران مدعی شده بود که معترضان ایرانی همچنان تظاهرات می کنند و سرکوب می شوند و اوضاع در ایران پیچیده شده است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران پیش از این در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به موضع گیری مقامات بعضی از کشورهای غربی در مورد تحولات این روزهای ایران و برخی از  دخالت‌های آن‌ها در امور داخلی ایران نوشت:

«"اعتراض" و "اغتشاش" هم ماهیت متفاوتی دارند و هم نتایج متفاوتی.

رفتار مداخله آمیز و حمایت آشکار برخی دولت‌های غربی از اغتشاشات اخیر در ایران و تداوم رفتارهای تحریک آمیز آنان، اثبات کرد که آنها هر زمان فرصتی ببینند، در اقدام مستقیم و غیرمستقیم علیه ثبات، امنیت و استقرار نظام و کشورمان تردید نخواهند کرد. 

در دگرگونی اوضاع و فراز و فرود زمانه، دولت و ملت ایران دوستان و دشمنان خود را بهتر می‌شناسد.

"دشمنان فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند با ایران مخالفند."»