ابوالفضل جلالی که یک سال قبل و در همین روزها از فهرست استقلال بیرون بود، اکنون می تواند در جام جهانی بازی کند.

رویای محالی که برای این استقلالی تعبیر شد (عکس)
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، با وجود عملکرد خوب در سمت چپ سایپا، اما خودروسازان در انتهای فصل به لیگ دسته اول سقوط کردند و ابوالفضل جلالی که به پشتوانه همین عملکرد خوب به تیم ملی هم دعوت شده بود، تصمیم گرفت استقلال را برای فصل جدید انتخاب کند.

اما فصل بر وفق مراد جلالی 23 ساله پیش نرفت و او به دلیل مصدومیتی که داشت، سیزده هفته ابتدایی لیگ را از دست داد و سرانجام در دیدار برابر مس رفسنجان، برای نخستین بار پیراهن استقلال را بر تن کرد و تا انتهای فصل، در مجموع 12 بار برای تیمش به میدان رفت و او اغلب پشت سر جعفر سلمانی قرار داشت.

در فصل جدید نیز، ساپینتو ترجیح داد تا از سلمانی در ترکیب اصلی استفاده کند و جلالی تنها در پنج مسابقه از ابتدا برای استقلال بازی کرد، اما تغییرات روی نیمکت تیم ملی، اوضاع را برای این بازیکن جوان، کاملا تغییر داد.

او با 2 نگرش متفاوت مواجه شده بود. در استقلال، ریکاردو ساپینتو، اغلب از سلمانی در سمت چپ ترکیب تیمش استفاده می کرد و جلالی به یک بازیکن نیمکت نشین تبدیل شد، تا جایی که او در هفت بازی آخر استقلال در لیگ و سوپرجام، فقط یک بار جزو نفرات آغاز کننده بود و در سه بازی نیز اصلا به میدان نرفت!

نگرش دوم درباره جلالی نیز قابل توجه بود. کارلوس کی روش که معمولا به سخت گیری در چینش ترکیب تیمش و انتخاب بازیکنان برای حضور در تیم ملی معروف است، جلالی را به یکی از بازیکنان اصلی تیمش تبدیل کرده به نحوی که او ترجیح داد تا بازیکن جوان استقلال را به جای امید نورافکن آماده به قطر ببرد.

جلالی که در بازی برابر اروگوئه نیز از ابتدا به میدان رفته بود، در دیدار تدارکاتی روز گذشته مقابل تونس نیز در نیمه دوم به میدان رفت که البته پس از دقایقی و به علت خطا در محوطه جریمه، از زمین بازی اخراج شد.

حالا و پس از گذشت 365 روز، جلالی وضعیت کاملا متفاوتی را دارد. او در این روزها درگیر مصدومیت بود و تمرینات سبکش را آغاز کرده بود و حالا به عنوان بخشی از تیم ملی، در قطر حضور دارد و حتی شانس بازی را نیز دارد. رویای محالی که پس از یک سال، برای بازیکن جوان استقلال تعبیر شد.