لئوناردو بو نو چی، کاپیتان تیم ملی ایتالیا، تایید کرد که این تیم افتتاحیه جام جهانی 2022 را به صورت مستقیم تماشا کرده است.

حسرت ایتالیا: تماشای افتتاحیه جام جهانی از دور
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، ایتالیا شب گذشته در دیداری دوستانه برابر اتریش به میدان رفت و با نتیجه 0-2 مقابل این تیم شکست خورد. 

آنها به این ترتیب سال دشوار 2022 را با شکست در بازی دوستانه به پایان بردند تا این سال را که اتفاقات دشواری را برای آنها به همراه داشت در بدترین حالت ممکن به دست فراموشی بسپارند.

آنها در اوایل سال جاری نتوانستند مجوز حضور در جام جهانی قطر را به دست آورند تا برای دومین دوره متوالی پس از جام جهانی 2018 روسیه از حضور در این مسابقات محروم شوند و رکوردی فاجعه‌بار را برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایتالیا به ثبت برسانند. 

بونوچی پس از پایان بازی برابر اتریش به خبرنگاران گفت:« مشخص است که ما بسیار ناامید و ناراحت هستیم. بسیاری از ما شاهد مراسم افتتاحیه جام جهانی بودیم و دیدن این تصاویر برای ما بسیار آزاردهنده بود. هرچند نباید صرفا به ابراز ناراحتی اکتفا کنیم. این اتفاقات گذشته و الان تغییر نمی‌کند. ما فقط باید نگاهی رو به آینده داشته باشیم.»

او با اشاره به موفقیت این تیم در یورو 2020 اضافه کرد:«همان طور که توانستیم پس از عدم حضور در جام جهانی 2018 در یورو 2020 به موفقیت برسیم، این بار هم باید همین روند را در لیگ ملت‌های اروپا و مسابقات انتخابی یورو 2024 ادامه دهیم.»