آرژانتینی‌ها یکی از طولانی‌ترین شب‌های خود را پشت سر گذاشتند. روحیه بازیکنان آلبی سلسته به شدت پایین است و کادر فنی به عنوان تراپی، ملاقات با خانواده‌ها را در نظر گرفته است.

شبی که صبح نمی‌شد: اردوی آرژانتین 1 روز پس از فاجعه
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، سکوت بر اردوی تیم ملی آرژانتین حاکم است. صبح امروز در کمپ تیم دانشجویان قطر، شرایط متفاوت از روزهای قبل بود. همان فعالیت های همیشگی و تکراری در کمپ دیده می شد اما مشخص بود که آرژانتین همچنان زخمی از شکست روز گذشته برابر عربستان است و بازیکنان نتوانسته اند با این ضربه سخت کنار بیایند. حتی صحبت های طولانی شب گذشته بین بازیکنان نیز موثر نبود. لیونل مسی به عنوان کاپیتان، پس از شکست روز گذشته سعی در تزریق روحیه به هم تیمی هایش داشت و گفت که باید هر چه زودتر ورق را برگردانند ولی در حال حاضر به نظر نمی رسد که حرف های او نیز به تیم و به خصوص کم تجربه ها کمکی کرده باشد. این از چهره کادر فنی و بازیکنان کاملا پیداست. نیاز به یک تغییر فوری در تیم احساس می شود و کادر فنی برای این مهم روی خانواده بازیکنان حساب کرده است.

صبح در اردوی آرژانتین چه گذشت؟

صبحانه امروز با شام دیشب تفاوتی نداشت. روحیه ها پایین بود و خبری از شوخی و خنده روزهای قبل نبود. مسی تاکید داشت که باید این شرایط را تغییر دهند ولی مگر می شود به سادگی این باخت را فراموش کرد؟ آنها می دانند که باید برابر مکزیک در بازی بعدی پیروز شوند و دیگر حق هیچ اشتباهی ندارند ولی فعلا سایه شکست روز گذشته روی بازیکنان سنگینی می کند. 

حال و روز تیم در ساعات پس از شکست

در اتوبوس برگشت، لیونل مسی شروع به صحبت با هم تیمی هایش کرد. او کاپیتان تیم است و همانطور که در میکسدزون خودش را به خبرنگاران نشان داد و در مورد شکست صحبت کرد، این بار برابر هم تیمی های سرخورده خود ایستاد و از آنها خواست که باخت را فراموش کنند. مسی تنها کسی است که قطعات این پازل را کنار هم نگه می دارد. مسی گفت که شکست اتفاق می افتد ولی مهم چگونه برخاستن و نشان دادن واکنشی سریع است. ولی همانطور که در بالا ذکر شد، تیم هنوز روحیه پایینی دارد. با ورود به هتل، کادر مربیگری تصمیم گرفتند که میان وعده اختیاری باشد. بعضی ها نمی خواستند پایین بیایند، خجالت زده بودند و در اتاق های خود ماندند. شام قرار ملاقات اصلی کادر فنی با بازیکنان بود، اما فضای دلپذیری نداشت و غم و اندوه زیاد جای خود را به شوخی و انرژی خوب همیشگی داده بود. شب گذشته در آخرین لحظات فوتبالیست ها از کادرفنی درخواست کردند تا دوباره با هم صحبت کنند.

طولانی‌ترین شب و دشوارترین صبح

شب انگار که بی پایان بود و بیشتر بازیکنان نتوانستند بخوابند. بی خواب ها در مورد چگونگی ریکاوری روحی صحبت می کردند و برخی برای قدم زدن بیرون رفتند و محور صحبت ها در مورد چگونگی تغییر دادن روند و پیروزی برابر مکزیک بود. صبح ولی روحیه ها همچنان پایین بود و کسی حال و توان صحبت نداشت.

دیدار با خانواده‌ها به عنوان تراپی

لیونل اسکالونی و دستیارانش از شب گذشته به دنبال پیدا کردن سریع‌ترین راه برای تغییر این وضعیت منفی بودند. در نهایت آنها تصمیم گرفتند که تغییری در روند ملاقات بازیکنان با خانواده‌های‌شان ایجاد کنند. معمولاً بازیکنان برای مدت معینی در اینجا از خانواده خود پذیرایی می کنند و روز بعد از شکست بزرگ، اقدامی که کادر مربیگری اتخاذ کرده‌اند این است که بعد از ناهار همه اعضای تیم می توانند بدون محدودیت از بستگان خود پذیرایی کنند؛ بعد از ظهری آزاد برای التیام زخم ها.

در تمرین صبح اکثر بازیکنان ترکیب اصلی در زمین حضور نداشتند. آنها تمرینی سبک را انجام دادند. اسکالونی، آیمار و ساموئل تمرین را از دور نظاره گر بودند. آنها باهم صحبت می‌کردند و به فکر پیدا کردن فرمول پیروزی در بازی سرنوشت ساز روز شنبه برابر مکزیک هستند.