سید حسین نقوی حسینی گفت: نمی‌گویم که تیم اقتصادی با دست خالی می‌تواند کار ویژه‌ای انجام دهد اما حتما می‌تواند مدیریت بهتری انجام دهد

بسیاری نسبت به تیم اقتصادی دولت انتقاد دارند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: وضعیت اقتصادی کشور حال و روز خوبی ندارد و در این بین گویا قرار است تیم اقصادی دولت ترمیم شود اما مشخص نیست این اقدام احتمالی دولت می‌تواند تأثیری در بهبود اوضاع اقتصادی دولت داشته باشد یا خیر؟

سید حسین نقوی حسینی، نماینده سابق مجلس و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «در اینکه در حال حاضر شرایط اقتصادی، نامساعد است و شاهد یک ثبات مدت‌دار در بازار اقتصادی به ویژه پولی و مالی و به خصوص حوزه ارز نیستیم، یک واقعیت است. در بازار هم این شرایط انعکاس می‌یابد و قیمت‌ها به شدت در حال افزایش است و بر بسیاری از کالاها روزانه قیمت‌گذاری می‌شود؛ حتی کالاهای اساسی. یک زمانی همه منتظر بودند بانک مرکزی در ساعت11 نرخ ارز را اعلام کند و امروز منتظرند قیمت برنج و حبوبات اعلام شود».

او ادامه داد: «حتما این اتفاق تک‌علتی نیست و عوامل مختلف تأثیرات خودش را روی بازار می‌گذارد. تحریم‌های اقتصادی بخشی از علت است و آمریکا و کشورهای اروپایی هم هر روز تحریم‌ها را گسترش می‌دهند. بنابراین ناآرامی‌های داخلی هم تأثیرگذار است. این تحریم‌ها بهانه می‌شود برای این قدرت‌های زورگو که در برابر ملت ما هستند و دامنه فشارها و تحریم‌هایشان را بیشتر می‌کنند؛ وقتی فاجعه به جایی می‌رسد که کنگره آمریکا تحت تأثیر مسیح علینژاد قانون تصویب می‌کند، نشان می‌دهد که اوضاع غربی‌ها تا چه حد فاجعه‌بار است».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «ما درآمد ارزی خوبی داریم اما مسئله این است پول فروش نفت چه‌طور برمی‌گردد؟ چه‌قدرش برمی‌گردد؟ اینها جای بحث دارد و بانک مرکزی باید پاسخگو باشد که شرایط ارزی ما چگونه است. حتما یک بخشی از شرایط کنونی هم به مدیریت برمی‌گردد. یک مدیر با تدبیر و با برنامه و آشنا و مسلط روی موضوعات مالی و پولی حتما می‌تواند تأثیرگذار باشد و در بدترین شرایط بهترین نتیجه را بگیرد. نمی‌گویم که تیم اقتصادی با دست خالی می‌تواند کار ویژه‌ای انجام دهد اما حتما می‌تواند مدیریت بهتری انجام دهد».

نقوی حسینی در پایان گفت: «اکثریت شخصیت‌های حزبی و گروهی نسبت به تیم اقتصادی دولت انتقاد دارند و می‌گویند باید این تیم ترمیم شود تا بهترین نتیجه به دست آید یکی از عوامل هم ترمیم تیم اقتصادی است اما معنایش این نیست که اگر تیم اقتصادی دچار تغییراتی شد و افراد چابکی را آوردیم می‌توانند همه مشکلات را حل کنند زیرا به هر حال عوامل دیگر سرجایش خودش هست اما این کار حتما پیش‌برنده است و دچار عقب‌گرد نمی‌شویم».