عدم حضور مهدی طارمی در نظرسنجی بهترین بازیکن فصل لیگ برتر پرتغال، حواشی زیادی را در فضای مجازی به پا کرد.

جنجال زیر پست شبکه بزرگ پرتغالی: طارمی کجاست
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، سال گذشته میلادی به بهترین شکل ممکن برای مهدی طارمی سپری شد. مهاجم ایرانی پورتو علاوه بر کسب سه عنوان قهرمانی، فصل کنونی پرتغال را نیز به خوبی آغاز کرده و در چهارده دیداری که برای آبی و سفیدها به میدان رفته، با به ثمر رساندن 9 گل و دادن پنج پاس گل، روی چهارده گل تیمش تأثیر مستقیم داشته و اکنون نیز بهترین گلزن (به صورت مشترک) و بهترین پاسور لیگ برتر پرتغال است.

دو روز پیش بود که مهدی طارمی به انتخاب مخاطبان روزنامه معروف اوجوگو، به عنوان بهترین بازیکن سال 2022 انتخاب شد و جایزه ای را نیز دریافت کرد. آنها در یک نظرسنجی دیگر، پیش بینی کردند که مهاجم ایرانی پورتو، عنوان بهترین بازیکن سال 2023 را نیز کسب کند.

با وجود درخشش طارمی در فصل کنونی لیگ برتر پرتغال، اما شبکه Sport Tv که بزرگترین شبکه ورزشی پرتغال به شمار می رود و تمامی مسابقات فوتبال این کشور را پوشش می دهد، با یک نظرسنجی در صفحه توییتری خود، حسابی جنجال آفرین شده و این بار نیز پای مهدی طارمی در میان است.

این شبکه در یک نظرسنجی که در توییتر منتشر کرده، از مخاطبان خود خواسته تا بهترین بازیکن لیگ برتر پرتغال را تا به اینجای فصل مشخص کنند. در این نظرسنجی، انزو فرناندز و آنتونیو سیلوا از بنفیکا و همچنین دیوگو کاستا از پورتو و مارکوس ادواردز از اسپورتینگ حضور دارند.

عدم حضور مهدی طارمی در این نظرسنجی، باعث شگفتی کاربران پرتغالی در فضای مجازی شده است. شبکه Sport Tv که از دیرباز به جانبداری از تیم بنفیکا متهم بوده است، با ارسال این پست و قرار ندادن نام مهاجم ایرانی در میان گزینه ها، آتش خشم هواداران پورتو را شعله ور کرد و آنها با حمله به این شبکه، به انتقاد از سیاست ها و رویکردهای Sport Tv پرداخته اند.

این پست جنجالی شبکه Sport Tv است که 2 بازیکن از بنفیکا در آن حضور دارند ولی خبری از مهدی طارمی نیست.

در واقع پیش از این نیز شبکه مذکور با پورتو و شخص مهدی طارمی دچار مشکل شده بود. زمانیکه چند ماه پیش و پس از پایان دیدار پورتو و استوریل پرایا، خبرنگار Sport Tv در مصاحبه فلش بعد از بازی، مهاجم ایرانی را به شبیه سازی متهم کرد. پس از آن، طارمی مصاحبه را نیمه کاره رها کرد و سرجیو کونسیسائو نیز حضور در نشست خبری را تحریم کرد. صحبت های خبرنگار این شبکه باعث خشم فراوان هواداران پورتو شد.

در زیر به بخشی از واکنش های کاربران نسبت به نظرسنجی اخیر Sport Tv می پردازیم. جایی که آنها نام طارمی را در میان نامزدهای بهترین بازیکن فصل کنونی لیگ برتر پرتغال قرار ندادند:

* یکی از واکنش های بزرگ، مربوط به صفحه معروف دراگائو نیوز و نزدیک به باشگاه پورتو است که با انتشار تصویری از مهدی طارمی زیر کامنت های این شبکه نوشت: بعد از آن مصاحبه فلش مضحک (پس از بازی با استوریل پرایا و متهم کردن طارمی به شبیه سازی)، متوجه می شوم که هنوز درد دارید... همچنان درد می کشید!

واکنش صفحه خبری دراگائو نیز زیر پست شبکه پرتغالی نیز در نوع خود جالب بود.

* آیا در این نظرسنجی در مورد بهترین ستاره جوان لیگ صحبت می کنیم؟ (به خاطر تصاویری که استفاده کرده اید) چون واضح است که طارمی بهترین بازیکن لیگ است

* داشتن بازیکنانی که لباس آبی و سفید می پوشند، خیلی شما را اذیت می کند. چگونه است که آنتونیو سیلوا در این لیست حضور دارد و طارمی نیست؟ خیلی مسخره است!

* بهترین بازیکن؟ طارمی! که شما به اشتباه از او نام نمی برید. البته همه ما آلزایمر داریم!

* کسی میتونه بگه طارمی کجاست؟

این کاربر با اشاره به حضور طارمی در میان برترین گلزنان اروپا در سال گذشته میلادی، از عدم حضور او در این نظرسنجی تعجب کرده است.

* بدون تعصب، طارمی بهترین است. اما متأسفانه این مورد پسند شما نیست. زودتر خوب شوید!

* اولین کسی که گفت ادوارد (بازیکن اسپورتینگ) به جای طارمی در این لیست باشد را نشان دهید!

* مثل اینکه طارمی گلف بازی می کند (کنایه به عدم حضور او در لیست)

* قرار دادن آنتونیو سیلوا به جای طارمی باید خنده دار باشد. اینکه او اهل پورتو است باعث شده برای آنها (شبکه اسپورت تی وی) دردناک باشد.

* بهترین گلزن و بهترین پاسور لیگ (طارمی) در این لیست نیست. تبریک به شبکه اسپورت تی وی!

* گویا حضور طارمی در صدر بهترین گلزنان و رسیدن به رتبه اول بهترین پاسورهای لیگ و ثبت 14 گل و پاس گل در 14 بازی برای حضور در این لیست کافی نبوده است! 

واکنش اغلب هواداران پورتو، ارسال تصویری از هیس نشان دادن مهدی طارمی، زیر پست شبکه پرتغالی بوده است.

* متاسفم اما حضور آنتونیو سیلوا و مارکوس ادواردز در این فهرست و غیبت طارمی، باعث شده این نظرسنجی کاملاً باشگاه محور و مضحک باشد.

* شاید اوتاویو و طارمی در لیگ دیگری بازی می کنند.

* هر چند بازیکن مورد علاقه من انزو فرناندز است اما کسی میتونه بگه عکس طارمی کدوم یکی از این چهارتاست؟