مراسم رسمی معرفی کریستیانو رونالدو به هواداران باشگاه النصر در ورزشگاه مرسول پارک انجام شد.

مراسم معارفه رونالدو: چالش جدید من در آسیاست
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، تا چند روز پیش درحالی‌که اخبار درباره نزدیک شدن کریستیانو رونالدو به باشگاه عربستانی النصر به شکلی گسترده در رسانه‌ها منتشر می‌شد، خیلی‌ها این اخبار را باور نمی‌کردند و آن را فضاسازی رسانه‌ای می‌دانستند. اما روز جمعه، وقتی النصر رسما اعلام کرد که با ستاره پرتغالی به توافق قطعی رسیده و او حالا دیگر بازیکن این باشگاه عربستانی است، فوتبال‌دوستان با یکی از عجیب‌ترین انتقال‌های تاریخ فوتبال روبرو شدند.

در عربستان غوغایی عجیب برای استقبال از ستاره بزرگ پرتغالی برپا شد و همه خود را برای ورود او به این کشور و مراسم معرفی‌اش با پیراهن النصر آماده می‌کردند. دیشب رونالدو درحالیکه سوار بر هواپیما به طرف ریاض پرواز می‌کرد پیامی تصویری در اینستاگرامش برای هواداران النصر منتشر کرد.

سپس سخنگوی باشگاه به رسانه‌ها اطلاع داد که مراسم معرفی رسمی رونالدو به هواداران النصر امروز سه‌شنبه ساعت 19 در ورزشگاه مرسول پارک برگزار می‌شود. امروز صبح رونالدو در تست‌های پزشکی النصر شرکت کرده و حالا همه‌چیز آماده معرفی رسمی این ستاره پرتغالی در عربستان است.

با ورزش سه همراه باشید با پوشش خبری زنده و لحظه به لحظه از مراسم معرفی کریستیانو رونالدو.

13 دی 1401 ساعت 21:19

در نهایت کریستیانو رونالدو و خانواده‌اش در کنار هم ورزشگاه مرسول پارک را ترک کردند تا مراسم معرفی او به هواداران النصر به پایان برسد.

13 دی 1401 ساعت 20:59

خانواده کریستیانو رونالدو هم در مرکز زمین چمن مرسول پارک به او ملحق شدند و در کنار هم به ابراز احساسات هواداران پاسخ دادند.

13 دی 1401 ساعت 20:56

کریستیانو رونالدو در مراسم معارفه‌اش، توپ‌هایی را که در نقاط مختلف زمین گذاشته شده بود امضا و سپس در جمعیت شوت کرد تا یادگاری‌ اولش برای هواداران این تیم باشد.

13 دی 1401 ساعت 20:55

رونالدو از تونل مخصوص ورزشگاه وارد زمین چمن شد و با اجرای مراسم آتش بازی از او استقبال شد. 

13 دی 1401 ساعت 20:40

رونالدو پس از پایان کنفرانس مطبوعاتی، به رختکن رفت و با تمام بازیکنان النصر، که هم‌تیمی‌های جدید او هستند، ملاقات کرد. بازیکنان النصر برخورد گرمی با ستاره جدید تیمشان داشتند و به‌نوعی از دیدن او ذوق‌زده بودند.

پس از اینکه رونالدو تک‌تک بازیکنان النصر را در آغوش گرفت، در کنار رودی گارسیا ایستاد و رئیس باشگاه النصر دقایقی برای بازیکنان سخنرانی کرد و سپس نوبت به رونالدو رسید. پس از صحبتی کوتاه، تمام بازیکنان برای تمرین مقابل تماشاگران به زمین چمن مرسول پارک رفتند.

13 دی 1401 ساعت 20:27

رودی گارسیا، سرمربی النصر: مربیگری برای ستاره‌ها بسیار ساده است، چون آن‌ها همه‌چیز را می‌دانند. مهم‌ترین مسئله برای ما این است که رونالدو اینجاست و ما باید بازی کنیم و لذت ببریم.

 هدف ما این است که او را خوشحال کنیم و رونالدو باید از بودن در النصر راضی و خوشحال باشد.

13 دی 1401 ساعت 20:22

رونالدو: افتخار می‌کنم که این قدم را برداشتم و به النصر آمدم. هم من و هم خانواده‌ام از حضور در عربستان خوشحالیم‌. استقبال فوق‌العاده‌ای از ما شد و از میهمان‌نوازی مردم عربستان تشکر می‌کنم. گرفتن این تصمیم برای من آسان نبود، اما به النصر آمدم تا برنده شوم.

من از گرفتن این تصمیم بزرگ بسیار مفتخرم. در اروپا همه‌چیز را بردم و برای بزرگترین باشگاه‌ها بازی کردم و اکنون زمان یک چالش جدید است. این یک تصمیم بزرگ در زندگی من است. همان‌طور که گفتید، من در اروپا کار خودم را انجام دادم. برای من این حالا یک چالش جدید در آسیاست و از النصر ممنونم که این فرصت را به من داد تا این موضوع را نه تنها به فوتبال بلکه به نسل جوان هم نشان بدهم. من از این موضوع خیلی خوشحالم.

این یک فرصت فوق‌العاده است، نه تنها برای فوتبال، بلکه برای تغییر ذهنیت نسل جدید. هیچ‌کس نمی‌داند من در اروپا فرصت‌های فوق‌العاده‌ای داشتم. در استرالیا، در برزیل، آمریکا و همین‌طور پرتغال. باشگاه‌های زیادی می‌خواستند من را به خدمت بگیرند، ولی من این تصمیم را گرفتم، نه تنها برای اینکه فوتبال توسعه پیدا کند، بلکه بخش‌های دیگر این کشور نیز توسعه پیدا کند. این یک فرصت خوب است تا تغییر ایجاد کنم و کمک کنم و همین‌طور نقاط زیادی را رشد بدهم، همچنین درباره فوتبال زنان که شاید خیلی‌ها درموردش ندانند. این یک چشم‌انداز متفاوت برای کشور و فوتبال خواهد بود. برای همین این فرصت را قبول کردم.

رونالدو پس از این پاسخ، با تشویق خبرنگارانی که در نشست خبری حاضر شده بودند مواجه شد. سپس مجری حاضر در سالن کنفرانس از او در این باره پرسید که آیا عملکرد تیم ملی عربستان در جام جهانی او را متقاعد کرده که به النصر پاسخ مثبت بدهد؟ رونالدو در واکنش به این سؤال این‌چنین پاسخ داد:

خیلی از مردم صحبت می‌کنند و نظر می‌دهند، ولی درباره فوتبال چیزی نمی‌دانند. فوتبال در 10، 15 سال گذشته متفاوت شده و همه تیم‌ها خیلی آماده‌اند. این را در جام جهانی دیدیم. فراموش نکنید تنها تیمی که توانست قهرمان جهان را ببرد، عربستان بود. تیم‌های آفریقایی، کاستاریکا... ساده نیست که بازی‌ها را ببرید. تغییرات فوتبال متفاوت شده است. صادقانه بگویم من خیلی برایم مهم نیست که نظر مردم چیست. من مسئولیت دارم که این ذهنیت را عوض کنم، ولی مسئولیت ندارم که ذهنیت مردم را عوض کنم. می‌دانم که لیگ اینجا به‌شدت رقابتی است. شاید مردم ندانند، ولی من بازی‌های زیادی را دیده‌ام.

13 دی 1401 ساعت 20:11

مسلی آل معمر: باشگاه النصر مستحق حضور این بازیکن در اینجاست. درآمد حاصل از این قرارداد به نفع النصر خواهد بود. ما به کریستیانو مبلغی را که شایسته او بود دادیم، زیرا او بهترین بازیکن تاریخ است.

حضور بازیکنی در اندازه رونالدو در کشور ما، نشان‌دهنده چشم‌انداز روشن ورزش در عربستان و ورود آن به مرحله دیگری است.

کریستیانو درخواست کرد که با او مانند هر بازیکن دیگری در النصر رفتار شود.

13 دی 1401 ساعت 20:09

حضور پرتعداد نمایندگان رسانه‌ها در کنفرانس مطبوعاتی کریستیانو رونالدو در ورزشگاه خانگی باشگاه النصر.

13 دی 1401 ساعت 20:03

کریستیانو رونالدو در سالن کنفرانس‌های مرسول پارک حضور یافته و به سؤالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.