کاوه رضایی در ابتدای فصل یکی از بازیکنان مورد علاقه ریکاردو ساپینتو بود اما در نهایت باشگاه استقلال نتوانست او را به خدمت بگیرد.

کاوه رضایی - استقلال، خرید زمستانی جذاب
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، ریکاردو ساپینتو با علم به سال ها حضور کاوه رضایی در تیم های بلژیکی (شارلروا – اف ث بروژ – لوون) و اینکه در باکس مهاجم خوبی بشمار می رود برای جا خالی کردن و حضور این مهاجم در ترکیب تیمش امیر ارسلان مطهری را در لیست فروش قرار داد اما عدم فسخ قرارداد با باشگاه از سوی این بازیکن در نهایت استقلال را مجبور کرد ،قید این بازیکن را بزند و کاوه رضایی برای ادامه فوتبال راهی تراکتور شود.

به هنگام قرارداد کاوه رضایی با تراکتور اخبار متعدد و متفاوتی منتشر شد؛ از جمله اینکه این قرارداد سه جانبه بوده و کاوه رضایی در پنجره زمستانی به اردوی تیم استقلال بر می گردد که همان موقع گفته شد، هیچ بازیکن آزادی نمی تواند با باشگاه قرارداد کمتر از یک ساله امضا کند. اما با توجه به صحبت های دیروز هوشنگ نصیرزاده، مدیر عامل جدید باشگاه تراکتور مشخص شد که کاوه رضایی در صورت اعلام نیاز از سوی باشگاه استقلال می تواند قرارداد خود را با تیم تراکتور فصل و به جمع آبی پوشان ملحق شود. البته او به طور حتم در صورت بکارگیری از سوی خمس در بازی روز پنج شنبه علیه استقلال خواهد بود.

هوشنگ نصیرزاده که بعد از استعفای ابتهاج به خاطر شرکت در انتخابات فدراسیون وزنه برداری بار دیگر مدیر عامل باشگاه تراکتور شده، در خصوص وضعیت قرارداد کاوه رضایی با تیم استقلال گفت:  «او قراردادی با باشگاه دارد. ادبیاتی در این قرارداد وجود دارد که ممکن است هر طرف یک تفسیر خاصی داشته باشد ولی قرارداد بین باشگاه و کاوه رضایی به گونه‌ای است که طرفین در صورت توافق یکدیگر می‌توانند آن را فسخ کنند. این قاعده همه جا وجود دارد. کاوه بازیکن خوب و ارزشمندی است. گرفتار آسیب دیدگی بود. در یکی دو بازی که انجام داد نشان داد در حد و اندازه تیم ملی است. امیدواریم به آمادگی مطلوب خودش برسد.»

اگر دو بازی دور از انتظار استقلال در برابر صنعت نفت و مس رفسنجان را فاکتور بگیریم؛ باید بگوییم استقلال در ایجاد موقعیت یکی از بهترین تیم ها بوده اما در استفاده از موقعیت ها اصلا تیم خوبی نبوده است. این تیم در 14 بازی تنها 15 گل زده که یکی از این گل ها هم توسط مدافع حریف به ثمر رسیده است. اگر بخواهیم گل های این تیم  از روی نقطه پنالتی را فاکتور بگیریم، معدل گل زده استقلال در جریان بازی به یک گل در هر مسابقه نمی رسد و این گواه این ادعاست که مهاجمان استقلال در استفاده از موقعیت ها اصلا خوب عمل نکرده اند! بهترین گلزن این تیم یک مدافع است. یامگا البته در کنار محمد محبی که 4 گل زده اند. نمونه اش مهدی قایدی در 14 هفته سپری شده به همراه یک بازی در سوپر جام و مجموعا 15 بازی تنها یک گل برای استقلال زده است و در چنین شرایطی طبیعی است ریکاردو ساپینتو درخواست جذب یک مهاجم را داشته باشد و در صورتی که مهاجم مد نظر او کاوه رضایی باشد، این خرید یکی از خریدهای زمستانی جذاب در فصل نقل و انتقالات خواهد بود. به خصوص که استقلال – تراکتور بلافاصله بعد از هفته پایانی دور رفت باید در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی به مصداف هم بروند. بر اساس قانون کاوه رضایی می تواند در پایان هفته پانزدهم از تراکتور جدا و در بازی جام حذفی روبروی تراکتور بازی کند. باید به این نکته مهم هم اشاره داشت؛ پنجره زمستانی استقلال به دلیل بدهی به بازیکنان و مربیان خارجی فعلا بسته است.