سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از پاسخگویی وزیر امور خارجه به سوالات تعدادی از نمایندگان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. در این جلسه 3 نماینده به امیرعبداللهیان مهلت دادند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: این جلسه با حضور حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه برای پاسخگویی به سوالات ۸ نماینده مجلس تشکیل شد؛ 4 نفر از نمایندگان از پاسخ های وزیر و اقدامات وزارت خارجه قانع شدند، یک نفر قانع نشد و 3 نماینده نیز مهلتی به وزیر خارجه دادند تا گزارش این وزارتخانه از اقدامات صورت گرفته تکمیل شود.

عمویی ادامه داد: در این جلسه به موضوع بحث صادرات محصولات استان های مازندران و آذربایجان غربی، پیگیری آخرین وضعیت 4 دیپلمات ربوده شده ایران در لبنان از جمله جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، موضوع دیپلماسی سلامت، دیپلماسی اقتصادی، آخرین وضعیت سرمایه گذاری هند در بندر چابهار، اقدامات وزارت امور خارجه در توسعه گردشگری و اقدامات وزارت امور خارجه در لایروبی اروند و اجرای توافقات انجام شده و بالاخره سیاست و اقدامات وزارت خارجه برای مقابله با شایعه پراکنی رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور پرداخته شد.

به گفته عمویی، شریفیان نماینده تهران، بابایی کارنامی نماینده ساری، شیخی نماینده اصفهان، آصفری نماینده اراک، نجابت نماینده شیراز، خدابخشی نماینده الیگودرز، مختار نماینده آبادان و ذاکر نماینده ارومیه، نمایندگان سوال کننده از وزیر خارجه بودند.