فیل مون مو لالا، قهرمان ملی فوتبال زامبیا، به شکلی فجیع درگذشت و این کشور آفریقایی را سوگوار کرد.

مرگ دلخراش و تراژیک قهرمان فوتبال زامبیا
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، فیلمون مولالا، مهاجم سابق تیم ملی زامبیا، در شصت سالگی درگذشت و این کشور را سوگوار کرد. شکل فجیع مرگ او باعث شده مردم زامبیا بیش از پیش برای ستاره درگذشته‌شان ناراحت باشند.

رسانه‌ها گزارش دادند که مولالا در شصت سالگی توسط سگهای خودش در منزل مسکونی او مورد حمله قرار گرفته و این حمله باعث مرگ او شده است.

فیلمون مولالا زمانی نام خود را در تاریخ کشور زامبیا ثبت کرد که در سال 1984 در نیمه‌نهایی جام ملت های آفریقا در مقابل کنیا هر دو گل تیمش را به ثمر رساند تا زامبیا به فینال برسد. او با درخشش دوباره در فینال مقابل مالاوی باعث شد زامبیا برای اولین بار در تاریخ خود قهرمانی آفریقا را جشن بگیرد.

مرگ تراژیک مولالا که در خانه‌اش و توسط سگ هایی که نگهداری می‌کرد زامبیا را شوکه کرده است. این حادثه در محل سکونت فعلی او در شهر لیختن‌بورگ آفریقای جنوبی اتفاق افتاد. او پس از پایان دوران فوتبالی‌اش به آفریقای جنوبی مهاجرت کرده و در این کشور زندگی می‌کرد.

همسر مولالا جسد او را در باغچه خانه‌شان پیدا کرده است. رسانه‌ها اعلام کردند همسر این فوتبالیست سابق زامبیایی در زمان حادثه در خانه بوده ولی وقتی صدای پارس سگ ها را می‌شنود به سراغ همسرش می‌رود و او را در حالی که مورد حمله سگ ها قرار گرفته و غرق خون بوده پیدا می‌کند.