بالاخره اتفاقی که یزدانی از آن هراس داشت رنگ واقعیت گرفت و او با اتهامی سنگین مواجه شده که آینده‌اش را در ابهام فرو برده است.

دیگر مصاحبه نکن: برو، بجنگ و برگرد سیاوش!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش‌سه"، دو روز پس از اتفاقات مصاف حساس استقلال در نقش جهان که با نقش‌آفرینی مستقیم سیاوش یزدانی و پنالتی‌ای که این بازیکن به تیم میزبان داد، درنهایت با شکست 2 بر 1 شاگردان ساپینتو تمام شد، خبر شوکه‌کننده پیش از تمرین به صورت مستقیم از سوی سرمربی پرتغالی به مدافع تیمش انتقال داده شد و به دلیل آنچه بی‌اعتمادی و خیانت تفسیر می‌شود، اجازه حضور در تمرین از او گرفته شد.

یزدانی در مصاف با سپاهان با بازوبند کاپیتانی بار دیگر در ترکیب اصلی آبی‌پوشان پایتخت قرار گرفت و در کنار سیلوا زوج قلب خط دفاعی تیم شد. شاگردان ساپینتو در این مسابقه عملکرد خوبی داشتند و اگر دو اشتباه فردی گریبان آنها را در دقایق 50 و 2+90 روی ادامه تلاش و ممارست امید نورافکن و شهریار مغانلو نمی‌گرفت، شاید حتی می‌توانستند با فرار از برخی حملات سپاهان نظیر ضربه سر نورافکن که به زیر طاق دروازه برخورد کرد و به گل نرسید، با پیروزی اصفهان را ترک کنند، اما...

به هر ترتیب اما استقلال بار دیگر در یک بازی حساس بازنده شد تا سیاوش یزدانی به دلیل خوش و بش و گرم گرفتن با محمد کریمی، هم‌تیمی سابقش در سپاهان، حین آماده شدن رامین رضائیان برای زدن پنالتی و در ادامه حرکات و صحبت‌هایش در میکسدزون خبری ورزشگاه نقش جهان در مصاحبه با خبرنگاران به سیبل اصلی حملات هواداران استقلال پس از این شکست دیرهنگام مقابل شاگردان مورایس تبدیل شود. رفتار و مصاحبه‌‌ای که شاید اگر استقلال و ساپینتو زیر فشار نبودند، طور دیگری از آنها برداشت می‌شد، اما هر دو ضربات سنگینی شدند به سیاوش یزدانی که آرزوی بازگشت به زندگی طبیعی را داشت.

صبح روز یکشنبه ( دوم بهمن ماه 1401) وقتی یزدانی برای رفتن به تمرین آماده می‌شد، احتمالا انتظار شنیدن حرف‌هایی که ساپینتو به او پیش از آغاز تمرین گفته را نداشته است، اما یزدانی که چند ماه قبل‌تر هم خشم ساپینتو را به دلیل انتقاد از عکس‌های منتشر شده از جشن تولدش تجربه کرده بود، بار دیگر با تصمیم مشابهی از سوی مرد پرتغالی استقلال روبرو شد تا از تیم کنار گذاشته شود و آینده‌اش بار دیگر مبهم باشد.

*آینده نامعلوم؛ خانه‌نشینی یا تصمیم به ترک استقلال  

با این وصف حالا دو مسیر پیش‌روی سیاوش یزدانی قرار گرفته که طی یک سال گذشته با کنار رفتن یک‌باره از استقلال و تیم ملی روزهای به مراتب دشوارتری را هم پشت سر گذاشته است. او دو سال دیگر با استقلال قرارداد دارد و حالا با توجه به شرایط پیش‌آمده، یا در مهلت باقی‌مانده تا پایان پنجره نقل و انتقالات (23 بهمن ماه 1401) باید تصمیم به ادامه حضور در استقلال طبق قراردادش بگیرد و احتمالا منتظر دومین بخشش مربی پرتغالی با پادرمیانی کسی جز مصطفی آجورلو باشد که در مرتبه قبلی برای او سینه سپر کرده بود، یا تصمیم به انتخابی دشوارتر، یعنی بررسی پیشنهاداتش بگیرد که به معنی جدایی از تیم محبوبش خواهد بود؛ دو تصمیمی که هر دو چالش‌هایی سخت برای او به همراه خواهد داشت.

*مخاطره‌های تصمیم دوم 

از سپاهان به عنوان یکی از تیم‌های خواهان سیاوش یزدانی در پنجره زمستان نام برده شده است، اما با توجه به اتهامات کم‌کاری وارد شده به این مدافع در مصاف با تیم سابقش در نقش جهان، بعید به نظر می‌‌رسد حتی در صورت تمایل سپاهانی‌ها به جذب این بازیکن، خودش علاقه‌ای به آن داشته باشد. در صورت عملی شدن این فرضیه محتمل، فشارها از سوی جامعه هواداری استقلال روی یزدانی به شدت افزایش خواهد یافت.

البته احتمالا تیم‌های دیگری نظیر تراکتور، فولاد خوزستان و... هم هستند که خواهان یزدانی باشند، اما اینکه آیا این بازیکن راضی می‌شود پس از سال‌ها تلاش برای رسیدن به استقلال این حضور چندساله را با تجربه‌ای ناخوشایند و آزاردهنده به قصد تیمی سطح پایین‌تر ترک کند، کار دشواری برای سیاوش خواهد بود که باید دید با آن چطور برخورد خواهد کرد.

هر چه هست، زندگی حرفه‌ای سیاوش یزدانی با تصمیم قاطعانه ریکاردو ساپینتو و واکنش رسمی باشگاه به آن بار دیگر در معرض موج‌هایی سنگین و مرتفع قرار گرفته و باید دید چه زمانی، با چه شرایطی و چطور او را به ساحلِ آرامش خواهند رساند. 

شاید هم در شرایط فعلی بهترین تصمیم برای این مدافع مغضوب جدایی موقت و انتخاب تیمی مناسب برای بازیابی و بازگشت به کیفیتی باشد که در مقاطعی او را تبدیل به بهترین بازیکن لیگ برتر کرد.