از این هفته و با اعلام فدراسیون فوتبال دیدارهای لیگ برتر با حضور تماشاگر برگزار می شود.

استقلال - ملوان با تماشاگر محدود در آزادی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال روز گذشته اعلام کرد؛ دیدارهای هفته دوم دور برگشت لیگ برتر جز مسابقه فولاد – پرسپولیس با حضور تماشاگر برگزار می شود و عدم حضور تماشاگر دراین بازی به خاطر عدم آمادگی تیم میزبان یعنی فولاد است.

از آنجایی که ویروس کرونا اینروزها ریشه کن شده و تعداد آدم های درگیر با این ویروس و آنهایی که دار فانی را وداع می گویند، بسیار کم شده پیش بینی می شد، دیدار استقلال – ملوان در استادیوم آزادی با حضور حداکثری تماشاگر برگزار شود اما این اتفاق رخ نخواهد داد.

بنا به گفته منصور قنبرزاده یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، محدودیت های فنی و مهندسی به سازمان لیگ اجازه نمی دهد، این دیدار را با حضور حداکثری تماشاگر برگزار کند. او در این باره این چنین توضیح می دهد:«در این ۲-۳ روز مکرر پیگیری‌هایی انجام دادیم. بخشی از زون‌های طبقه اول نیز طبق نظر تشکیلات مهندسی تأسیسات و مهندسی ایمنی شرکت توسعه ملاحظاتی دارد. بحثی بود تا بازی استقلال و ملوان را رد کرده و در دیدارهای آینده مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم اما علاقه داشتیم بازگشت تماشاگران از همین بازی شروع شود. با توجه به محدودیت‌های فنی، مهندسی و ایمنی ورزشگاه آزادی برای حفظ جان تماشاگران ظرفیت محدودی را برای این مسابقه در نظر گرفتیم.»

گفتنی است طبقه دوم استادیوم آزادی هم بنا بر اعلام نظر کارشناسان دادگستری به دلیل خطرات احتمالی باید بلا استفاده بماند.