با گذشت نزدیک به 72 ساعت از سانحه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش، همچنان جزئیات و ویدیوهای این اتفاق تلخ در صدر اخبار قرار دارد.

تصاویر ترسناک از سقوط بالگرد وزیر ورزش
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، چهارشنبه 3 اسفند، بعد از پایان ساعت کاری وزیر ورزش و جوانان با تیم همراه خود برای یک سفر دو روزه راهی استان کرمان شدند. مقصد اول شهر سیرجان بود که سجادی برای افتتاح چند پروژه به آنجا سفر کرد و روز پنجشنبه وزیر به کرمان رفت. در حالی که چند تن از مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها نیز سجادی را همراهی می کردند، او با هلی کوپتر هلال احمر، کرمان را به مقصد بازدید از چند پروژه در شهرستان های دیگر استان کرمان ترک کرد.

این تصویر خروج وزیر ورزش و همراهانش از هلی کوپتر در شهر رابر را ساعاتی قبل از سانحه نشان می دهد

رابر، شهر زادگاه شهید قاسم سلیمانی اولین مقصد سجادی و تیم همراهش بود و همانطور که ویدیوی لحظه پیاده شدن وزیر ورزش در یک زمین فوتبال از هلی کوپتر منتشر شده، مسافرین این پرواز بدون مشکل اولین بخش سفر کوتاه خود را با سلامتی پشت سر گذاشتند.

این تصویر از داخل هلی کوپتر گرفته شده و نشان می دهد که وزیر ورزش و همراهانش با آرامش در بالگرد حضور دارند

دقایقی بعد وزیر ورزش و همراهان او بار دیگر سوار بر بالگرد، راهی شهر بافت شدند تا به چند پروژه دیگر سرکشی کنند. همه چیز همانطور که فیلم کوتاهی از داخل هلی کوپتر نشان می دهد، خوب پیش می‌رفت، اما در لحظه فرود کنترل بالگرد از دست خلبان خارج شد.

این تصویر ثانیه هایی قبل از سقوط را نشان می دهد که هلی کوپتر با سلامت کامل در حال فرود آمدن است

اما در هنگام فرود کنترل هلی کوپتر از دست خلبان خارج شده و به شکل وحشتناکی به دور خود می پیچد و به زمین برخورد می کند

به گفته یکی از حاضرین در این پرواز در حالی که نزدیک به 20 متر تا نشستن روی زمین مانده بود، به یک باره هلی کوپتر شروع به چرخیدن دور خودش کرد؛ اتفاقی که هنوز دلیل اصلی آن مشخص نیست. طبق ویدیویی هم که از لحظه سانحه منتشر شده، ابتدا دم هلی کوپتر با زمین برخورد کرده و سپس به گفته شاهدان عینی چند بار هلی کوپتر روی زمین غلت خورده است.

لاشه هلی کوپتر بعد از سقوط که تکه ای بخش انتهایی آن کنده شده و به صورت واژگون روی زمین فرود آمده است

بعد از این اتفاق چند تن از حاضرین در پرواز که آسیب کمتری دیده بودند، به هر سختی بود، خودشان را از هلی کوپتر بیرون کشیدند و با جمع شدن مردم در زمین فوتبالی که این سانحه رخ داده بود، بقیه افراد هم از بالگرد بیرون آورده شدند تا نیروهای امدادی از جمله آمبولانس ها به محل برسند.

جمعیت زیادی در بیمارستان کرمان از مسئولین تا خانواده حاضرین در هلی کوپتر تجمع کردند تا از وضعیت وزیر و همراهانش باخبر شوند

در همان دقایق نخست اعلام شد که متاسفانه اسماعیل احمدی، مدیرکل حوزه وزارتی جان خود را از دست داده و وضعیت وزیر ورزش و جوانان، آقایان حبیب الله ستوده مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان و علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان تهران وخیم گزارش شد. سایر نفرات از جمله خلبان و سایر عوامل پرواز، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و خبرنگاران وزارت و صداوسیما، معاون استاندار کرمان، نماینده مردم بافت و پورسلیمان مدیرکل ورزش یزد با آسیب های نسبتا جزیی تر مواجه شده بودند و بعد از دقایقی به بیمارستان کرمان منتقل شدند تا تحت مداوا قرار بگیرند.

با وجود گذشت 72 ساعت از این سانحه همچنان همان 4 نفری که حالشان وخیم گزارش شده بود، در بیمارستان به سر می برند. حمید سجادی با نظر خانواده اش به تهران منتقل شده و در ICU بستری است. با اینکه اخبار از رفتن او به خواب مصنوعی حکایت داشت، وزارت ورزش تاکید کرده که اخبار دقیق باید از روابط عمومی این وزارتخانه اعلام شود. از سوی دیگر مدیرکل ورزش استان کرمان در کما به سر می‌برد و مدیران کل ورزش استان‌های تهران و آذربایجان شرقی هم که در کرمان بستری هستند، وضعیتشان کمی رو به بهبود است.

روزنامه اعتماد امروز در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرده بالگردی که برای انتقال وزیر ورزش و همراهانش استفاده شده، نهایتا برای 3 الی 4 نفر ظرفیت دارد. همچنین در این گزارش آمده که اصلا این بالگرد ثبت سامانه هوایی نشده بود و خود سازمان هلال‌احمر هم چندی پیش عنوان کرده بود که تعدادی از بالگردهای‌شان زمین‌گیر شده است.

"ورزش سه" برای خانواده زنده یاد اسماعیل احمدی آرزوی صبر کرده و برای تمامی مصدومین این سانحه از جمله وزیر ورزش آرزوی سلامتی و شفای عاجل دارد.