مهدی طارمی برای عبور از موسی مارگا و فال کائو، نیاز به زدن 2 گل دیگر با لباس پورتو دارد.

برای عبور از هالک: طارمی سوپرمن می‌شود!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، پورتو در شبی که تا پیش از دریافت گل تساوی فرصت های فوق العاده ای را از دست داد و حتی تیرک دروازه ژیل ویسنته را نیز به لرزه در آورد، در نهایت با نتیجه 2 بر یک مغلوب میهمان خود شد تا فاصله اژدها با بنفیکا افزایش پیدا کند. تنها نکته مثبت این دیدار، بازگشت مهدی طارمی به روند گلزنی بود.

مهاجم ایرانی پورتو توانست پس از چند بازی ناکامی، دروازه حریف را باز کند تا هواداران آبی و سفیدها به عملکرد مهاجم ایرانی خود در آینده امیدوار شوند. حالا روزنامه اوجوگو گزارشی را در این خصوص منتشر کرده و از هدف طارمی برای رسیدن به جمع سه گلزن خارجی برتر تاریخ پورتو خبر داده است.

اوجوگو که عکسی از مهدی طارمی را به عنوان تصویر صفحه نخست خود انتخاب کرده، با تیتر "حمله طارمی به سکو" نوشته است: مهاجم ایرانی پورتو با گلی که یکشنبه به ثمر رساند، تا رسیدن به هالک، سومین گلزن برتر خارجی تیم، هشت گل فاصله دارد.

این روزنامه پرتغالی در ادامه و با عنوان "طارمی افراد برجسته را هدف قرار می‌دهد" نوشت: این بازیکن ایرانی در شکست مقابل ژیل ویسنته به رکورد 70 گل برای پورتو رسید. او دوران چند بازی بدون گل زده را پشت سر گذاشت، اما عادت دارد که فصل ها را با شرایط خوبی به پایان برساند.

مهدی طارمی در آخرین بازی با وجود شکست 1-2 پورتو مقابل ژیل ویسنته به روند گلزنی بازگشت و در لیست برترین گلزنان تاریخ این باشگاه به رتبه های بالاتر صعود کرد. حالا با 70 گل برای آبی و سفیدها، این ایرانی به دو گل دیگر نیاز دارد تا با رادامل فالکائو و موسی مارگا برابری کند.

جاه طلبانه تر از نکته ذکر شده، این است که اگر مهدی حداقل هشت بار دیگر موفق به گلزنی شود، نه تنها با هالک برابری می کند، بلکه به جمع سه گلزن برتر خارجی تاریخ اژدها هم می رسد. در این لیست، همچنان ژاردل در صدر قرار دارد و جکسون مارتینز در رده دوم ایستاده است. آنها به ترتیب با 168 و 92 گل برترین گلزنان تاریخ باشگاه لقب گرفته اند و فعلا دور از دسترس طارمی هستند.

از سوی دیگر، در این گروه از چهره های برجسته، یک معیار دیگر وجود دارد که مهدی تنها از هالک شکست می خورد: پاس گل ها. مهاجم شماره 9 توانسته است تا به اینجای کار 37 مرتبه برای اف سی پورتو گلسازی کند، در حالی که "هالک شگفت انگیز" 50 مرتبه پاس گل داده است. رکوردی که هنوز خیلی دور از دسترس است، اما با عملکردی که طارمی داشته و سرعتی که او در گلسازی دارد، می تواند از این رکورد عبور کند.

پس از یک نیم فصل اول درخشان، این مهاجم در سیزده بازی اخیر تنها سه گل زده و 2 پاس گل داده است. سرجیو کونسیسائو در نشست خبری پیش از بازی با ژیل ویسنته گفت که این رکورد بی ارزش است و حقیقت این است که این بازیکن همواره یکی از بهترین‌های پورتو بوده است.

طارمی عادت دارد که ماه‌های آخر فصل را با فرم خوبی پشت سر بگذارد. علاوه بر این، او از زمان ورود به پرتغال و بازی در ریو آوه، در هر فصل حداقل 21 گل به ثمر رسانده است، عددی که پس از گلزنی در بازی با ژیل ویسنته به آن رسیده است. بهترین رکورد او 26 گل است که در فصل قبل به ثمر رساند.