معاون پارلمانی رییس جمهور گفت:ایران با کشورهای قدرتمند منطقه، چون روسیه و چین همکاری می‌کند و این کشورها در صدد سرمایه گذاری‌های کلان در ایران هستند، ولی دشمن با ترس از ورود سرمایه گذاران خارجی به ایران، سعی در ایجاد فضاسازی منفی در کشور کرده اند تا سرمایه گذاران خارجی به ایران ورود نکنند و نمونه بارز این ادعا ایجاد مسمومیت‌های مدارس دخترانه است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت سیزدهم با وجود مشکلات، موانع و کارشکنی‌های متعدد به جای مانده از گذشته ماهانه ۱۵ هزار میلیارد تومان بابت بدهی‌های ارواق به جای مانده در سال‌های گذشته را پرداخت می‌کند.

سیدمحمد حسینی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه ایلام گفت: دولت در یکسال گذشته اقدامات زیادی را با وجود مشکلات و چالش‌های داخلی و خارجی داشته که به درآمدزایی، اشتغال زایی، رشد اقتصادی و افزایش تولید و صادارت منجر شده است.

به گفته وی تلاش دشمن منزوی کردن ایران در سطح بین الملل و ممانعت از پیشرفت ایران اسلامی است، هجمه‌های سنگین معاندان بر علیه انقلاب اسلامی به نتیجه نرسیده و در حوادث پاییز نمونه بارز این دشمنی‌ها نسبت به انقلاب اسلامی عیان‌تر شد و اکنون این هجمه‌ها به شکل مسمومیت‌های زنجیره‌ای و مشکوک در مدارس همچنان ادامه دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: مشکلات کنونی مدارس دخترانه از جمله هجمه‌های دشمنان علیه ایران اسلامی و دولت سیزدهم است تا این دولت را مخالف تحصیل دختران و حضور این قشر در جامعه نشان دهد، در حالیکه تحصیل دانش آموزان دختر مایه افتخار ایران است و در نظام جمهوری اسلامی بخشی از جمعیت هیات‌های علمی، مسوولان و مدیران، فرهنگیان، ورزشکاران، هنرمندان، پژوهشگران و سیاست مداران را زنان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: ایران با کشورهای قدرتمند منطقه، چون روسیه و چین همکاری می‌کند و این کشورها در صدد سرمایه گذاری‌های کلان در ایران هستند، ولی دشمن با ترس از ورود سرمایه گذاران خارجی به ایران، سعی در ایجاد فضاسازی منفی در کشور کرده اند تا سرمایه گذاران خارجی به ایران ورود نکنند و نمونه بارز این ادعا ایجاد مسمومیت‌های مدارس دخترانه است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه طراحی آشوب‌های سنگین پاییز در هر کشوری بود به نتیجه می‌رسید، تاکید کرد:، اما در ایران درایت رهبری و حمایت مردم از انقلاب موجب شکست این توطئه شد، مردم ثابت کردند با وجود اعتراض به برخی مدیریت ها، اما با بصیرت و موقع شناسی دقیق همچنان به نظام و انقلاب خود وفادار هستند.

حسینی ادامه داد: مردم ماهیت دشمن را شناخته اند و از همراهی با معاندان اجتناب کردند هرچند یک عده‌ای از جوانان و نوجوانان با توجه به قدرت تبلیغاتی و رسانه‌ای جبهه دشمن فریب خوردند، اما عامه مردم با بصیرت هجمه‌های جبهه استکبار را خنثی کردند.

وی اظهار داشت: پروژه‌ها یکی پس از دیگری در حال انجام است و کشور توان تامین‌های خود و حتی صدور کالاهای مورد نیاز کشورهای منطقه را نیز دارد.

منبع: ایرنا