وضعیت عجیب ژوائو کانسلو در تمرین امروز بایرن بازتاب زیادی در رسانه‌های آلمان داشت. خرید زمستانی بزرگ حالا به یک بازیکن منزوی تبدیل شده است.

یاغی  من سی تی در مونیخ هم رنج می‌کشد (عکس)
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، جدایی ناگهانی کانسلو از منچسترسیتی و پیوستنش به بایرن مونیخ در پنجره نقل و انتقالات زمستانی باعث شد که حواشی بسیاری درباره درگیری او با گواردیولا منتشر شود؛ هرچند هر دو این شایعات را رد کرده‌اند. ژوائو یک ماه پیش به صورت قرضی تا پایان فصل جاری به بایرن مونیخ پیوست و بایرن البته متعهد شده است که در تابستان آتی او را با پرداخت 65 میلیون یورو به صورت دائمی خریداری کند.

ستاره پرتغالی به عنوان یک خرید زمستانی بزرگ راهی بایرن شد، اما حالا او در بایرن نیز در حال تبدیل شدن به یک بازیکن نیمکت‌نشین و فراموش‌شده است. ژوائو بر خلاف تصورات، جایی در ایده‌های یولیان ناگلزمان ندارد.

در تمرین امروز بایرن، ژوائو دور از بازیکنان و ناامید به نظر می‌رسید. این یاس و ناراحتی کاملا در چهره او مشهود بود، تا جایی که بیلد در مورد او نوشت که یک نفر باید به او دلداری بدهد. ژوائو در تمرین بایرن منزوی شده و با عصبانیت به توپ ضربه می‌زد. ژوائو دیروز را با نفراتی تمرین کرد که در بازی شنبه برابر اشتوتگارت در ترکیب ثابت قرار نداشتند.

بیلد تایید می‌کند که کانسلو از وضعیتش در بایرن و دقایقی که به او بازی می‌رسد ناراضی است. موقعیتی نسبتاً مشابه با شرایطی که با گواردیولا در منچسترسیتی داشت یا در جام جهانی قطر که فرناندو سانتوس به دلیل درخشش دیوگو دالوت، ژوائو را از یازده نفر فیکس پرتغال خارج کرد. ستاره پرتغالی در پنج بازی اخیر بایرن، 191 دقیقه از 450 دقیقه ممکن را بازی کرده است.

در همین حال، ناگلزمان سعی دارد شرایط را در آستانه بازی حساس برگشت لیگ قهرمانان مقابل پاری‌سن‌ژرمن آرام کند. سرمربی بایرن پس از بازی مقابل اشتوتگارت گفت: «ژوائو می‌داند چطور شرایط را به خوبی مدیریت کند. من فکر نمی‌کنم ژوائو در تیم منزوی شده است. استانیشیچ کمی دفاعی‌تر است و ژوائو هرگز به عنوان یک دفاع راست در ترکیب سه نفره دفاعی بازی نکرده است.»

از آلمان اما گزارش می‌دهند که این سیستم ممکن است در مقابل پاری‌سن‌ژرمن هم تکرار شود و به این ترتیب، دوباره باید منتظر حضور کانسلو روی نیمکت باشیم. در این سیستم و در کناره‌ها، کومان و آلفونسو دیویس از پرتغالی جلوتر هستند. شرایطی که برای کانسلو غیرقابل‌باور است و باعث شده سرنوشتش در بایرن نیز مشابه سیتی و پرتغال شود.