علی جاسم با شوتی از فاصله نزدیک در دقیقه ۱+۹۰ پایان کار تیم جوانان ایران در رقابت‌های آسیایی را اعلام کرد.

یک هیچ برای عراق، بازی ضعیف و حذف تلخ ایران
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، جوانان ایران که با پیروزی سه بر یک مقابل ویتنام امیدها را بارور کرده بودند، امروز در یک بازی ضعیف و کسل کننده مغلوب جوان عراق و عماد رضا، سرمربی نام آشنای این تیم شدند.

این یک شکست تلخ و آزاردهنده برای فوتبال ایران بود که البته چندان هم عجیب به نظر نمی‌رسد.

ایران در مسابقه‌ای که پیروزی و صعود احتیاج داشت، بسیار محتاط و فاقد برنامه و ضعیف کار کرد تا عراق که تا دقایقی قبل از گل هم یک موقعیت عالی به دست آورده بود، این بار دروازه ایران را باز کند و سبزپوشان این کشور به جام جهانی جوانان صعود کنند. سهم ایران هم چیزی جز ناکامی و افسوس نبود.

تیم ایران که بعد از گل خورده ۶ دقیقه فرصت برای حمله به دروازه عراق داشت حتی موفق نشد از طریق بازی مستقیم یک خطر نصفه و نیمه روی دروازه حریف خود ایجاد کند تا عراق با شایستگی به جام جهانی جوانان صعود کند.

درباره مسائل فنی این مسابقه چیز زیادی نمی‌توان نوشت. ما یک تیم نه چندان شجاع و بازنده در اغلب زمینه‌ها بودیم.

یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا/ ورزشگاه JAR تاشکند

ترکیب ایران:

ادیب زارعی، مرصاد سیفی، امین حزباوی، میلاد کر، دانیال ایری، عرفان قربانی، امین پیل علی، محمدرضا ترابی (۸۵- فرهاد زاوشی)، علیرضا عنایت زاده، سعید سحرخیران (۶۸-فخریان) و علیرضا صفری (۶۸- حسین نژاد)

ترکیب عراق:

حسین حسن، کاظم رعد، سجاد فاضل، ادم طالب، مصطفی قابیل (۸۲- عشر علی)، عبدالرزاق قاسم، علی صادق، حیدر عبدالکریم (۶۶-محمد جمال)، سجاد مهدی و عباس فاضل (۶۶-عبدالقادر جمال) و علی جاسم (۵+۹۰- مسلم موسی)

⚽شرح گل:

جوانان ایران صفر- جوانان عراق یک (دقیقه ۱+۹۰: علی جاسم): علی جاسم توپ را از پشت محوطه گرفت و در میان دفاع از هم گسیخته ایران به داخل باکس آمد و بدون مزاحمت توپ را به گوشه دروازه ایران فرستاد.