دیروز هر دو تیم اینتر و میلان نشان دادند که قصد پا پس کشیدن در راه کسب سهمیه لیگ قهرمانان ندارند. آنها به رم و لاتزیو به عنوان رقبای مستقیم خود هشدار بزرگی دادند.

نبرد بزرگ در ایتالیا: آماده‌باش  میلانی ها به پایتخت
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، وقتی کارها سخت می‌شود، سخت‌کوشان و مبارزها به پیش می آیند؛ جمله جان بلوشی در «خانه حیوانات» مورد علاقه جانلوکا ویالی بود که در لحظات مهمی دوست داشت آن را تکرار کند. جانلوکا می‌توانست از یک ماه زندگی مانند ماه‌هایی که در انتظار اینتر و میلان است، بین دربی‌های لیگ قهرمانان اروپا و تلاش برای کسب جایگاهی که واجد شرایط حضور در دوره بعدی لیگ قهرمانان است، لذت ‌ببرد. 

دیروز لوکاکو و لیائو در بازی برابر امپولی و لچه نشان دادند که درکشان از شرایط سخت کنونی بالاست و دیگر بازیکنان اینتر و میلان باید مطابق با آنها عمل کنند. دبل های لوکاکوو لیائو اجازه دادند تا اینتر و میلان برابر دو حریف ضعیف غافلگیر نشوند ضمن اینکه سیگنال واضحی را برای تیم های بالاتر ارسال کردند. به ویژه برای دو تیم شهر رم که به عنوان رقبای بزرگ آنها برای لیگ قهرمانان فصل آینده شناخته می شوند. 

جدول رده بندی و سایر ملاحظات پراکنده گویای همه چیز است: چهار سهمیه مستقیم وجود دارد، یکی متعلق به ناپولی است و یووه در معرض خطر یک محرومیت(کسر امتیاز) جدید است که انجام محاسبات در مورد این تیم را کاملاً بی فایده می کند. یووه رده سومی را که کنار بگذاریم، لاتزیو و رم لزوماً باید در دید میلانی‌ها باشند: جایگاه لاتزیو، تیم مائوریتزیو ساری، امن به نظر می‌رسید، اما شکست غافلگیرکننده خانگی مقابل تورینو آنها را مجبور می‌کند از حواس‌پرتی بیشتر اجتناب کنند. 

رم امشب در برگامو مقابل آتالانتایی بازی می‌کند که شانس‌ کمتری برای کسب سهمیه دارد، اما هنوز امیدوار است که بارقه‌ای از امید دوباره باز شود. آتالانتا در حال حاضر هفتم است و اگر امروز جالوروسی‌ را متوقف کند (دیروز روسونری هم امتیاز رم شد) باعث می‌شود یک هدیه عالی برای سیمونه اینزاگی و استفانو پیولی ارسال شود.

دربی های حساس شهر میلان و برخورد رمی ها با میلانی ها

میلان به طور ناگهانی خود را به عنوان پایتخت فوتبال اروپا دوباره کشف کرد. دربی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اگرچه حاصل یک قرعه خوب است اما فرصتی است که نباید از دست داد. عدم حضور در لیگ قهرمانان بعدی آسیب اقتصادی بزرگی برای اینتر و میلان خواهد بود و نشان دهنده وقفه ای در روند رو به رشد آنهاست. شما با بازی در برابر قوی ترین حریفان پیشرفت می کنید: دوران عالی اروپایی اینتر از بازی زیبا و تاسف بار مقابل لیورپول در فصل گذشته و شخصیتی که آنها در مرحله گروهی مقابل بایرن و بارسلونا نشان دادند، نشات می گیرد. میلان از حذف سخت در دور گروهی 22-2021 و همچنین از روش غلبه بر مشکلات در مرحله اول این دوره تجربه خوبی کسب کرد. لیگ قهرمانان از هر نظر یک تورنمنت ضروری برای تیم های شهر میلان محسوب می شود و برای رسیدن به آن از طریق لیگ، میلانی ها باید بر رمی ها غلبه کنند و بدانند که سرنوشت هنوز در دست آنهاست. 

در واقع، تقویم شامل دوئل های مستقیم است که در دو روز متمرکز شده است: در هفته بعد، میلان در 29 آوریل(9 اردیبهشت) به المپیکو می رود تا رم را به چالش بکشد؛ در حالی که اینتر یک روز دیرتر میزبان لاتزیو خواهد بود. در هفته 34  یعنی 6 می(16 اردیبهشت) میلان - لاتزیو و رم - اینتر را خواهیم داشت. چند روز بعد نیز بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین اینتر و میلان برگزار می شود که  مائوریتزیو ساری تنها تماشاگر آن خواهد بود. دیروز پیولی و اینزاگی یک سیگنال واضح ارسال کردند: از این پس، حتی بیشتر از قبل،همه سه امتیازها را می خواهند. ساری بدون مشغول بودن در جام های اروپایی بهتر می تواند شرایط را مدیریت کند. 

ژوزه مورینیو در رم نیز چند مشکل به خصوص در برخی پست ها دارد، آن هم به دلیل مصدومیت اسمالینگ و واینالدوم. اوج‌گیری لیائو و لوکاکو بهترین خبر برای تیم های میلانی  است؛ وقتی انرژی تیمی کم می شود، مردانی که شم گلزنی قوی دارند، اهمیت بیشتری پیدا می کنند. در حالی که ایموبیله و آبراهام در لاتزیو و رم به دنبال رسیدن به بهترین شرایط هستند، میلان و اینتر دو ستاره گلزنشان را در اوج می بینند؛ حداقل پاسخ دیروز آرامش بخش بود.