سرپرست وزارت آموزش و پرورش به سوالات مردمی در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری پاسخ داد و چند دستور ویژه برای حل مشکلات معلمان صادر کرد.

سورپرایز دولت برای معلمان | واریز فوق العاده ویژه در راه است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

طرح رتبه‌بندی معلمان دارای ابعاد و زوایای مختلفی است که فرهنگیان باید نسبت به آن آشنایی داشته باشند. رتبه‌بندی معلمان بر اساس اعلام مسوولان وزارت آموزش و پرورش فرآیندی است که منجر به ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش می‌شود و هدف مستقیم رتبه بندی معلمان افزایش حقوق نیست اما منجر به افزایش حقوق هم می‌شود. مرحله اول طرح رتبه ‌بندی معلمان در نیمه ابتدایی سال ۹۴ با بار مالی ۱۳۰۰ میلیارد تومان اجرا شد. در ادامه آخرین خبر از رتبه بندی معلمان را می خوانیم. رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با پایان زمان قانونی دولت برای ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی می شود.ابراز امیدواری کرد تا با اختصاص اعتبار مورد نیاز، این تعداد مدارس دونوبته در استان سمنان جمع‌آوری و ساماندهی شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به سوالات مردمی در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری پاسخ داد و چند دستور ویژه برای حل مشکلات معلمان صادر کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رضامراد صحرایی که به منظور پاسخگویی برخط به سوالات مردمی امروز در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری حضور یافته بود در پاسخ به تماس یکی از معلمان خرید خدمات استان آذربایجان شرقی مبنی بر وضعیت استخدامی و عدم پرداخت کامل معوقات حقوقی گفت: ما تابع قانون هستیم و اگر ظرفیت استخدامی به ما تخصیص یابد، معلمان خرید خدمات در اولویت هستند. در آزمون استخدامی جذب آموزگار که اخیرا برگزار شد نیز ۴۰ درصد نمره آزمون و ۶۰ درصد نمره مصاحبه است که سابقه تدریس همکاران حق التدریس در حین مصاحبه به عنوان امتیاز لحاظ خواهد شد.

وی ضمن تماس با مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و دستور ویژه برای پیگیری و حل مشکل عدم پرداخت کامل حقوق این معلم خرید خدماتی ظرف یک هفته آینده افزود: تاکنون چهارماه از حقوق معوقه همکاران حق التدریس پرداخت شده است. اگر مشکلات اداری در برخی شهرها ایجاد شده و همکاری هنوز حقوقش را دریافت نکرده پیگیری های لازم را انجام می‌دهیم تا حقوق معوقه پرداخت شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به تماس یکی دیگر از هموطنان از استان اصفهان که عنوان داشت ساخت یک مدرسه شش کلاسه خیرسازی در یکی از مناطق به علت مشکلات اعتباری تکمیل نشده است گفت: بررسی می‌کنیم و بازدید میدانی انجام می‌دهیم؛ اگر مدرسه تا ۹۰ درصد پیشرفت کرده باشد تا اول مهرماه تکمیل و افتتاح می‌شود.

صحرایی در پاسخ به تماس یکی از خدمتگزاران مدرسه از استان خراسان جنوبی که به بیماری ام اس مبتلا شده است، گفت: حقوق یک موضوع و بحث کلی است و حقوق سرایداران در تمام کشور متاسفانه پایین است و تعیین آن به تنهایی در دست ما نیست. یک هدیه و وام کم بهره برای شما درنظر گرفته می‌شود تا بتوانید پیگیر درمان خود به شکل بهتری باشید. فوق‌العاده ویژه و تسهیلاتی از این دست را در دست پیگیری داریم. متاسفانه فوق‌العاده ویژه شامل سرایداران نمی‌شود اما در حال تلاش و پیگیری هستیم که راهکار جایگزینی برای بهبود دریافتی سرایداران و همکاران اداری که شامل رتبه بندی نمی‌شوند، به کار بگیریم.

رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی از ماه جاری 

وی همچنین در واکنش به اظهارات تماس یکی از معلمان که به رتبه‌اش در طرح رتبه بندی معلمان اعتراض داشت گفت. اعتراض شما کاملا وارد است. ۹۰ درصد معلمان با همین شیوه رتبه بندی شده‌اند، ۱۰ درصد مابقی هم باید تعیین تکلیف شوند تا بتوانیم به اعتراضات رسیدگی کنیم و پس از پایان رسیدگی به اعتراضات آیین نامه رتبه بندی را اصلاح کنیم. دولت سیزدهم رتبه بندی را به اجرا درآورد و بپذیریم که اگر رتبه بندی اجرا نمی‌شد اشکالاتش احصاء نمی‌شد. ۷۰ درصد همکاران از رتبه‌های اعلامی‌شان راضی بوده‌اند و ۳۰ درصد اعتراض کرده بودند که رسیدگی به اعتراضات از اردیبهشت انجام می‌شود.

معلمان با سابقه ۳۰ سال تدریس درخواست بازنشستگی ندهند 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از همکارانی که ۳۰ سال خدمت کرده‌اند می‌خواهیم درخواست بازنشستگی ندهند و در مهر ۱۴۰۲ نیز استمرار خدمت داشته باشند و همکاری خود را با آموزش و پرورش تداوم بخشند.

رسیدگی به درخواست‌های تغییر رسته همکاران اداری به آموزشی در طول تابستان  

صحرایی در پاسخ به تماس دیگری پیرامون عدم شمولیت نیروهای اداری در رتبه‌بندی گفت: از همین ماه برای دودسته از کارکنان اداری که مشمول رتبه بندی نشدند (کارکنان واحد حقوقی و واحد فناوری) فوق‌العاده ویژه‌ای تصویب شده و از همین ماه پرداخت خواهد شد. اقداماتی را در این راستا دنبال می‌کنیم. تقاضاها و درخواست‌های تغییر رسته همکاران اداری به آموزشی نیز در طول تابستان رسیدگی می‌شوند.

برقراری بیمه تکمیلی فرهنگیان تا تیرماه/بیمه دانا مشکلات را برطرف کند 

مدیر یکی از مدارس شاهد استان البرز نیز گلایه‌هایی پیرامون بیمه تکمیلی فرهنگیان داشت و خدمات آن را شایسته همکاران فرهنگی ندانست. سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این باره گفت: بیمه تکمیلی طلایی فرهنگیان در این دولت احیاء شده است. قرارداد بیمه تکمیلی آموزش و پرورش از مهمترین و بزرگترین قراردادهای بیمه‌ای کشور است و اگر رضایت از سوی فرهنگیان وجود داشته باشد این قرارداد پس از نظرسنجی تمدید می‌شود. قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان تا تیرماه برقرار است. از بیمه دانا می‌خواهیم اگر مشکلی در استانی وجود دارد و یا میزان پوشش این بیمه در استانی کم است آن را پیگیری و مشکل را برطرف کنند.

پرداخت ماهانه یک میلیون تومان به نیروهای خدماتی آموزش و پرورش 

صحرایی همچنین در پاسخ به سوال یکی از فرهنگیان که نسبت به دریافتی پایین و سختی‌های معیشتی گلایه داشت گفت: حقوق طبق قانون پرداخت می‌شود و حقوق انبارداران، سرایداران و خدمتگزاران مدارس تابع یک قانون است. ما پیگیری‌هایی را انجام می‌دهیم تا بتوانیم آن را بهبود دهیم. البته یک مبلغ یک میلیون تومانی رفاهی هرماه به همکاران خدماتی پرداخت می‌شود.

مکاتبه با وزیر مسکن در راستای پیگیری تغییر قیمت پروژه مسکن معلمان و اقساط آن

وی در پاسخ به سوال آخرین و پانزدهمین شخصی که در تماس با مرکز ارتباطات مردمی مشکل خود را پیرامون پروژه مسکن معلمان در پرند مطرح کرد و گفت که مسکن‌ها آماده تحویل و در مراحل نهایی قرار دارند اما پروژه سه مرتبه تغییر قیمت داشته و اقساط سنگینی دارند که پرداخت آنها مشکل است عنوان کرد: مکاتبه‌ای با وزیر مسکن در این زمینه خواهیم داشت.

مقدم زاده، مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز در پاسخ به این سوال گفت: توافق نامه وزارت آموزش و پرورش با وزارت مسکن در سال ۹۷ منعقد شد. وزارت مسکن دائما نظرات متفاوتی داشته، تغییرات دولت را داشته‌ایم. تا امروز جلسات متعددی با وزارت مسکن برگزار شده و به جمع بندی روشنی نرسیده‌ایم. وزیر مسکن هم تغییر کرد و این جلسات باید تداوم یابند. حقیقت این است که ما تسهیل کننده این قرارداد بوده‌ایم و نقش مستقیم نداشته‌ایم و قرارداد فرهنگیان با وزارت مسکن بوده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به عملکرد وزارت آموزش و پرورش در حوزه ارتباطات مردمی اشاره کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش در حوزه ارتباطات مردمی در بین ۳۰ دستگاه، هفتم است. همچنین در بخش پاسخگویی برخط ۶۱۳۳ دارای رتبه هشتم، در بخش محتوایی ستاد ارتباطات مردمی دارای رتبه نهم و در بخش ملاقات چهره به چهره دارای رتبه دوازدهم است.

رییس مرکز سنجش و پایش وزارت آموزش و پرورش گفت:دسته ‎بندی اعتراضات معلمان متفاوت است، به طوری که بعضی از همکاران نسبت به رتبه خود و بعضی هم نسبت به نحوه رسیدگی اعتراض دارند. بازنگری و رسیدگی به اعتراضات از امروز آغاز می‌شود و مدت زمان آن بستگی به نوع اعتراض صورت گرفته دارد.

رتبه بندی معلمان

ماجرای اعتبار رتبه‌بندی معلمان و صدور احکام

در این قانون رتبه‌های آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم پیش‌بینی شده است؛ هر معلم برای کسب رتبه آموزشیار معلم باید ۴۶۰ امتیاز، مربی معلم ۵۳۰ امتیاز، استادیار معلم ۶۰۰ امتیاز، دانشیار معلم ۷۵۰ امتیاز و استاد معلم ۹۰۰ امتیاز کسب کند.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش به خبرنگار فارس می‌گوید: هدف اصلی رتبه‌بندی، ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت، ارتقای شایستگی‌های معلمی و رقابت در نظام تعلیم و تربیت است یعنی اگر رتبه‌بندی این سه را انجام ندهد، ماهیت خود را از دست خواهد داد و البته اصلاح نظام پرداخت هم چهارمین بند آن است که باید انجام شود و در حال حاضر به بند چهارم آن پرداخته می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: اعتبار رتبه‌بندی معلمان ۳۸ هزار میلیارد تومان است. رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد است که اول باید همه احکام را صادر کنیم تا رقم نهایی از این ۳۸ هزار میلیارد تومان بالاتر نرود و بعد پرداخت‌ها را آغاز کنیم. ممکن است اینگونه باشد یک تعدادی از معلمان، رتبه‌های بالاتر بگیرند اما رقم ریالی ما در سال جاری نرسد یعنب رتبه افراد را اعلام می‌کنیم اما چون قانونگذار سقف تعیین کرده است، نتوانیم امسال پرداخت کامل داشته باشیم.

ماجرای جاماندگان

بنا بر گفته صادق ستاری‌فرد سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، قریب به ۸۰ درصد از مشمولان، مزایای رتبه آموزشیار معلم و حدود ۹۰ درصد از فرهنگیان، مزایای ترمیم حقوق را دریافت کرده‌اند.

ستاری‌فرد می‌گوید: برای معلمان مشمول احکام آموزشیار معلم صادر شده است که مزایای آن، ۴۵ درصد مجموع حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده شغل است که از از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اعمال شده اسد اما وجوه و معوقات در آبان امسال از اول فروردین ۱۴۰۱ به مدت ۸ ماه پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون استخدام کشوری و قانون مدیریت خدمات کشوری، برای همکاران تابع صندوق بازنشستگی کشوری، مقرری ماه اول (افزایش حقوق نسبت به ماه قبل) از ترمیم حقوق و رتبه‌بندی کسر شده است و البته مقرری ماه اول در زمان واریز معوقات ۱۴۰۰ دیگر کسر نخواهد شد، ادامه می‌دهد: برای جاماندگان یعنی ۲۰ درصد باقی مانده مشمولان رتبه‌بندی از جمله منتقل‌شدگان درون دستگاهی و بازنشستگان و ۱۰ درصد باقی مانده ترمیم حقوق، احکام صادر و همزمان با حقوق آذرماه به همراه معوقات پرداخت می‌شود؛ جای نگرانی نیست قطعا در پرداختی بعدی همه مشمولان لحاظ خواهند شد.

وی با بیان اینکه درصدد هستیم با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، معوقات ۱۴۰۰ نیز پرداخت شود، اضافه می‌کند: با توجه به اینکه در چندماه گذشته علی الحسابی به میزان تقریبا ۵۰ درصد از معادل ریالی رتبه آموزشیار معلم برای مدت ۹ ماه (۶ ماهه سال ۱۴۰۰ و ۳ ماه ۱۴۰۱) واریز شده است، در فیش حقوقی این کسور تحت عنوان برگشت جبرانی منظور شده است‌

رتبه بندی فرهنگیان
رتبه‌بندی معلمان به پایان سال نمی‌خورد

اعتبار رتبه بندی معلمان ۳۸ همت(۳۸ هزار میلیارد تومان) است. آقای میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه  معتقد است که اول باید همه را احکام بزنیم تا رقم نهایی از این ۳۸ همت بالاتر نرود و بعد پرداخت‌ها را آغاز کنیم. ممکن است اینگونه باشد که یک تعدادی از معلمان رتبه‌های بالاتر بگیرند اما رقم ریالی ما در سال جاری نرسد، یعنی رتبه‌اش را اعلام می‌کنیم اما چون قانونگذار سقف تعیین کرده است، نتوانیم امسال پرداخت کامل داشته باشیم. 

 یعنی مابه‌التفاوت پرداخت نشده، دیون معلمان می‌شود؟

هنوز تصمیمی گرفته نشده چون اعلام شده است که در سقف تعیین شده باید پرداخت‌ها صورت گیرد. حالا نمی‌دانم دیون می‌شود یا نمی‌شود. ولی برای سال آینده باید بر اساس رتبه‌ای که معلمان استحقاقش را دارند، دریافتی داشته باشند و حقوق و مزایا پرداخت شود.

در آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان آمده است رتبه یکبار صادر شد و ۵ سال بعد می‌توانید حکم جدید را صادر کنید. مصوبه‌ای را گرفتیم که بتوانیم علی‌الحساب به همکاران‌مان پرداخت کنیم تا یکی، دو ماه آینده که رتبه‌ برای آنها صادر می‌شود. ان‌شاءالله رتبه‌بندی معلمان به پایان سال نمی‌خورد. سامانه هم مشکلی ندارد اما در هر صورت باید به اولش یعنی کیفیت فرایند آموزش و پرورش، ارتقای شایستگی معلمان و رقابت تعلیم و تربیت برسیم.

تکلیف معلمان مهرآفرین چه می‌شود؟

 برای معلمان طرح مهرآفرین از قبل هم برنامه‌ریزی‌ها را انجام داده بودیم و علی‌الحساب هم به آنها پرداخت کرده بودیم. از اول مهرماه برای مهرآفرینان پرداخت‌ها انجام می‌شود و آزمون هم ندارند. 

صادق ستاری فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، در نامه‌ای رسمی، جزئیات افزایش کارکنان آموزش و پرورش را اعلام کرده است.

 جزئیات ترمیم حقوق کارکنان آموزش و پرورش اعلام شد.

حقوق شاغلان دولت از ماه جاری افزایش می‌یابد؛ این افزایش براساس یک لایحه دولت است که در مجلس و شورای نگهبان به تصویب رسیده و از این ماه اجرایی می‌شود؛ شاغلان دولت مابه‌التفاوت مهرماه را نیز دریافت خواهند کرد.

صادق ستاری فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، در نامه‌ای رسمی، جزئیات افزایش کارکنان آموزش و پرورش را اعلام کرده است.

در این نامه آمده است: به موجب بند ۱ قانون مذکور ۳۰۰۰ امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری با عنوان «ترمیم حقوق» به صورت ثابت در احکام کارگزینی آنان درج می‌شود. مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسور بازنشستگی می‌باشد. کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر به ترتیب پنجاه درصد (۵۰%) و صددرصد (۱۰۰%) افزایش می‌یابد. افزایش‌های فوق‌الذکر از مابه‌التفاوت جزء ۱ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، موضوع بند ۵ مصوبه شماره ۲۱۴۸۷/ت۵۹۸۲۶هـ مورخ ۱۵/۲/۱۴۰۱ هیأت محترم وزیران، منضم به بخشنامه شماره ۱۱/۷۱۰ مورخ ۲۲/۲/۱۴۰۱ (۵۶.۰۰۰.۰۰۰) ریال) کسر نمی‌شود.

در ادامه این نامه می‌خوانیم: امتیاز مذکور برای افرادی که پس از تصویب این قانون، به کارگیری می‌شوند، نیز اعمال می‌گردد. بر اساس بند ۹ قانون مذکور کلیه معلمان طرح مهرآفرین تحت شمول قانون رتبه بندی معلمان مصوب ۱۵/۱۲/۱۴۰۰ بدون برگزاری آزمون مجدد قرار می‌گیرند. افزایش‌های مذکور، علاوه بر افزایش‌های حقوق و دستمزد ناشی از تبصره ۱۲ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، از تاریخ ۰۱/۰۷/۱۴۰۱ اعمال می‌شود.  به استناد تبصره بند (۱) قانون، علاوه بر افزایش‌های ذکر شده در بند (۱)، حداکثر پانزده درصد (۱۵%) به عنوان «فوق‌العاده جهش علمی بر مبنای عملکرد» به حقوق و مزایای مستمر اعضای هیأت علمی غیربالینی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر دستگاه‌های اجرایی اضافه می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با استفاده از قانونی که اخیرا تصویب شد، مبالغ مربوط به معلمان مهرآفرین پرداخت و در دو ماه آینده رتبه‌های همه فرهنگیان تعیین خواهد شد.

کیومرث سرمدی‌واله اظهار کرد: فرایند تعلیم و تربیت را فرایندی چندبعدی می‌دانم که عناصر و منابع انسانی موثر در آن فقط به معلمان خلاصه نشده و از مدیر و معاونین مدارس تا حتی نیروی خدماتی مدرسه و حتما کادر اداری و ستادی در آموزش، دستیاران معلم محسوب می‌شوند.

رتبه بندی فرهنگیان

وی افزود: هر کس که در فرایند تعلیم و تربیت نقش ایفا می‌کند باید در فرایند رتبه بندی یا معادل آن شامل افزایش دریافتی قرار بگیرد.

سرمدی واله با بیان اینکه ستادهای آموزش و پرورش به‌عنوان هسته‌های برنامه ریزی حتما باید انگیزه لازم را به عنوان بازوی اجرایی داشته باشند و دولت هم باید این امر را بپذیرد، خاطرنشان کرد: اگر چه دارای محدودیت منابع هستیم اما در این زمینه هر میزان هزینه شود سرمایه گذاری پرسود و مطمئن خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش رکن رکین توسعه جامعه بوده و باید با دید حاکمیتی و با رویکردهای نو به دنبال بهبود فرآیندهای آموزش بود، خاطر نشان کرد: رتبه بندی معلمان در مجلس تصویب شده و آموزش و پرورش باید در اجرای آن سلیقه را تعطیل و به قانون عمل کند.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه از امروز دسترسی ارزیابان حرفه‌ای نیز فعال می‌شود تا به طور موازی هم مدیران اظهار نظر و هم ارزیابان حرفه‌ای ورود کنند گفت: فرصت زیادی نداریم و از مدیران مدارس می‌خواهیم ظرف این چند روز زمان بگذارند و تلاش کنند تا بتوانیم سایر فرایندها را از هفته آینده انجام دهیم.

ستاری‌فرد ادامه داد: می‌دانیم که مدیران مدارس گرفتاری‌های دیگری هم دارند، اما اگر می‌خواهیم کار با سهولت بیشتر پیش برود نیاز است که با اقدامی جهادی در این بازه زمانی ورود کرده و نسبت به ارزیابی مدارک معلمان اقدام کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان مهرآفرین بدون قید و شرط و آزمون رتبه بندی می‌شوند و این حداقل گامی است که ‌می‌توان برای رضایت نسبی این عزیزان برداشت تا با این اقدام انگیزه‌مند در کلاس درس حاضر شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان مهرآفرین بدون قید و شرط و آزمون رتبه بندی می‌شوند و این حداقل گامی است که ‌می‌توان برای رضایت نسبی این عزیزان برداشت تا با این اقدام انگیزه‌مند در کلاس درس حاضر شوند.

کیومرث سرمدی‌واله اظهار کرد: فرایند تعلیم و تربیت را فرایندی چندبعدی می‌دانم که عناصر و منابع انسانی موثر در آن فقط به معلمان خلاصه نشده و از مدیر و معاونین مدارس تا حتی نیروی خدماتی مدرسه و حتما کادر اداری و ستادی در آموزش، دستیاران معلم محسوب می‌شوند.

وی افزود: هر کس که در فرایند تعلیم و تربیت نقش ایفا می‌کند باید در فرایند رتبه بندی یا معادل آن شامل افزایش دریافتی قرار بگیرد.

سرمدی واله با بیان اینکه ستادهای آموزش و پرورش به‌عنوان هسته‌های برنامه ریزی حتما باید انگیزه لازم را به عنوان بازوی اجرایی داشته باشند و دولت هم باید این امر را بپذیرد، خاطرنشان کرد: اگر چه دارای محدودیت منابع هستیم اما در این زمینه هر میزان هزینه شود سرمایه گذاری پرسود و مطمئن خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش رکن رکین توسعه جامعه بوده و باید با دید حاکمیتی و با رویکردهای نو به دنبال بهبود فرآیندهای آموزش بود، خاطر نشان کرد: رتبه بندی معلمان در مجلس تصویب شده و آموزش و پرورش باید در اجرای آن سلیقه را تعطیل و به قانون عمل کند.

وی در خصوص فعالیت سامانه رتبه‌بندی معلمان گفت: اعلام کرده‌ بودیم که تا ۱۰ مهر، مدارک بارگذاری شود و آن از زمان، ۴۵ روز مهلت مجدد گذاشتیم که هنوز یک تعدادی از فرهنگیان، مدارک خود را بارگذاری نکردند.

هر معلم برای کسب رتبه آموزشیار معلم باید ۴۶۰ امتیاز، مربی معلم، ۵۳۰ امتیاز، استادیار معلم ۶۰۰ امتیاز، دانشیار معلم ۷۵۰ امتیاز و استاد معلم ۹۰۰ امتیاز کسب کند