یکی از مراجع تقلید گفت: شکست اسرائیل و دشمنان جبهۀ مقاومت، در حقیقت شکست آمریکاست، چرا که آمریکا به آن‌ها دلخوش است و وقتی عقب‌نشینی آنها را می‌بیند، ناراحت می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی: شکست اسرائیل و دشمنان جبهۀ مقاومت در حقیقت شکست آمریکاست
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یکی از مراجع تقلید گفت: شکست اسرائیل و دشمنان جبهۀ مقاومت، در حقیقت شکست آمریکاست، چرا که آمریکا به آن‌ها دلخوش است و وقتی عقب‌نشینی آنها را می‌بیند، ناراحت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با حضور در بیت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهید سلیمانی، او را مجاهدی مخلص دانسته و گفت: شهید سلیمانی از روحیۀ مذهبی بسیار قوی برخوردار بود. جلسه‌ای پیش من آمد و پارچه‌ای آورد و گفت: این شهادت چهل مؤمن است، می‌خواهم آن را در کفنم بگذارم. شما هم شهادت بدهید. مشاهده کردم که این مرد که با آن عظمت در میدان جنگ ظاهر می شود، به فکر آینده‌اش هم است. همین اعتقادات مخلصانه بود که او را قوی می‌کرد.

وی در ادامه شرایط فعلی را بسیار متفاوت از گذشته دانسته و افزود: امروز جبهۀ مقاومت از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و امیدوار به آینده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی تقویت بُعد مذهبی را از برکات پیروزی شمرده و اضافه کرد: مجاهدان در سایۀ جهاد هم دشمن را خوار کردند و هم در پیشگاه خدا عزیز شدند، شرط اساسی پیروزی و پیشرفت حفظ اتحاد و وحدت است.

استاد دروس خارج حوزه علمیه اضافه کرد: شکست اسرائیل و دشمنان جبهۀ مقاومت، در حقیقت شکست آمریکاست، چرا که آمریکا به آن‌ها دلخوش است و وقتی عقب‌نشینی آنها را می‌بیند، ناراحت می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی حفظ و تقویت روحیۀ اعتقادی و ایمانی مجاهدان را ضروری دانسته و اظهار کرد: در کنار کارهای تاکتیکی و آموزشی، باید روحیۀ توسل مجاهدان را افزایش دهیم که آثار معنوی و روانی فراوانی بر روحیۀ آن‌ها دارد.

وی افزود: یکی از دانشمندان غربی گفته بود که مسلمانان همیشه پیروزند، زیرا در قرآن آن‌ها آمده که یا پیروزی در جنگ و یا شهادت و بهشت در انتظار آنهاست و چنین نیرویی شکست را نمی‌فهمد، بر خلاف دشمن که در هر حال شکست خورده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی رمز پیروزی را پیروی از تعلیمات اسلام دانسته و گفت: باید نسل جوان که جنگ تحمیلی را درک نکرده‌اند، با واقعیت های زمان جنگ آشنا شوند.

وی در پایان با اشاره به وحشت دشمنان از دین و ایمان جوانان افزود: دشمنان درصددند تا از طرق مختلف، ایمان جوانان ما را را تضعیف کنند.