رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با بیان اینکه پرونده سهام عدالت امسال جمع‌بندی و بسته می‌شود، گفت: دخالت دولت در این سازمان به کمترین میزان رسیده است.

برای دریافت سهام عدالت چه کنیم؟ | لینک ثبت نام جدید سهام عدالت چیست؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

درحالی که طبق آمار حدود ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند، همواره صدای اعتراض عده‌ای به گوش می‌رسید که چرا با وجود اینکه جزو دهک‌های کم درآمد جامعه هستند، مشمول این سهام نمی شوند. از سویی دولت دوازدهم درحالی به کار خود پایان داد که اعلام شد پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول جدیدی پذیرفته شود وجود ندارد. با این حال برخی نماینده های مجلس همچنان قول تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را می دادند و آمارهای مختلفی نیز از جاماندگان ارائه می شد و در نهایت نیز زمزمه های یک جامعه آماری ۲۰ میلیون نفری نیز به گوش رسید.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با بیان اینکه پرونده سهام عدالت امسال جمع‌بندی و بسته می‌شود، گفت: دخالت دولت در این سازمان به کمترین میزان رسیده است.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سمنان اظهار کرد: موضوع سهام عدالت پیچیدگی‌های بسیاری دارد و دستگاه‌های زیادی را در برمی‌گیرد.

وی افزود: در حال جمع‌بندی پرونده سهام عدالت در سازمان بورس هستیم تا بتوانیم به فرمولی دست پیدا کنیم که منافع همه دارندگان سهام عدالت را تأمین کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با بیان اینکه در تلاش هستیم که امسال مجامع شرکت‌های سهام عدالت در استان‌ها برگزار شود، ادامه داد: موضوع سهام عدالت جاماندگان و متوفیان نیز در این بسته گنجانده شده است و در سال جاری قطعی می‌شود.

عشقی با بیان اینکه دخالت دولت در بورس به کمترین میزان خود رسیده است، گفت: طی هفته‌های گذشته بیشتر خریداران و فروشندگان بورس اشخاص خصوصی بودند و حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر در تالار بورس خرید و فروش سهام انجام دادند.

 

وی با بیان اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز از فعالان بورس هستند، افزود: حمایت از سرمایه‌گذاری‌های غیرمستقیم و توسعه و رشد صندوق‌های سرمایه‌گذاری رویکرد سازمان بورس است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران از برنامه‌ریزی برای تشکیل مجامع استانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت خبر داد و عنوان کرد: ۲۲۰ هزار نفر در استان سمنان و سه میلیون نفر در کشور  عضو این شرکت‌ها هستند.

عشقی بیان کرد: در شورای عالی بورس تلاش می‌کنیم هر چه زودتر برای برگزاری مجامع استانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت برنامه‌ریزی کنیم.